Skrendu.lt komandos narė Akvilė neseniai praleido dvi savaites Japonijoje, aplankydama Tokiją, Kiotą, Osaką ir Narą. Nors šiai kelionei ruošėsi ilgai, netrūko netikėtų kultūrinių skirtumų, kurie privertė ją pasijusti tarsi kitoje planetoje. Paklausėme Akvilės, kas labiausiai nustebino per jos nuotykį Rytų Azijoje.

– Akvile, praėjus savaitei nuo kelionės, kokie pirmieji atsiminimai šauna į galvą ją prisiminus? 

Gana juokinga pagalvojus, bet šiukšlių dėžių trūkumas viešose vietose. Iš pradžių nežinojau, kur dėti net vandens buteliuko kamštelį. Bet, pasirodo, japonai šiukšles dažniausiai parsineša namo ir rūšiuoja, tad tikrai pravartu su savimi visuomet turėti maišelį šiukšlėms susidėti. Ne veltui Japonijoje gatvės be galo švarios, blizga! Ir dar – vietiniai labai kultūringi, visi tvarkingai stovi eilėse prie įėjimo į metro, o kylant eskalatoriumi spaudžiasi kairėje pusėje, kad labiau skubantys galėtų praeiti.

– O kaip dėl skirtingų miestų? Ar pastebėjai skirtumų tarp tų, kuriuos aplankei?

Tikrai taip! Pavyzdžiui, Osakoje itin išsivysčiusi gatvės maisto kultūra – čia gali rasti visko nuo takoyaki (aštuonkojo kamuoliukų) iki wagyu mėsos. Tuo tarpu Kiotas ir Nara buvo daug ramesni, su daugiau istorinių vietų ir šventyklų. Beje, būtent Kiote man teko dalyvauti labai neįprastame renginyje – plaukų kami festivalyje. Žmonės nešė savo senas, nenaudojamas plaukų šukas, šepečius ir aukojo juos plaukų dievybei. Tokia pagarba daiktams, kurie tarnavo žmogui, tikrai sužavėjo ir privertė susimąstyti apie mūsų pačių požiūrį į paprastus, kasdienius daiktus.

– Geras! O ar buvo dar kokių keistų patirčių?

Net labai daug… Visai neplanuotai Tokijuje apsilankėme „maid café“ ir tai buvo tikrai įsimintina patirtis. Šios kavinės yra ypač populiarios Akihabaros rajone – vietoje, garsėjančioje kaip Japonijos popkultūros ir anime entuziastų meka. Įsivaizduokite: visos padavėjos apsirengusios kaip prancūziškos tarnaitės, sveikina jus su dainomis ir specialiais šūkiais, o maistą dekoruoja animaciniais piešiniais iš padažo. Nemeluosiu, buvo labai keista, ypač kai į kavinę nuėjome dar tik kelionės pradžioje. Viskas atrodė itin nenatūralu, bet vėliau supranti, kad tai yra dalis japonų kultūros – mėgavimasis mažais, žaismingais dalykais ir dėmesio klientui suteikimas. Ir apskritai visa Akihabaros rajono aplinka – iškabos su anime veikėjais, fone grojanti K-pop muzika, žaidimų aparatų gausa – išties palieka įspūdį.

– O kaip dėl kasdienių dalykų, pavyzdžiui, gėrimų ar maisto? Ar viskas patiko?

Oi, ne viskas! Japonijoje visur pilna automatų, parduodančių gėrimus – tai labai patogu. Bet… žaliųjų vynuogių skonio gėrimai man visai nepatiko! Jie buvo pernelyg dirbtiniai ir keisti, tikrai kitokie nei mes esame įpratę Europoje. Bet radau kelis itin patikusius, apie kuriuos kasdien galvoju grįžusi į Lietuvą. O ir maistas toks skanus buvo… Nemeluosiu, jau dabar pasiilgau rameno. 

– Ar turi patarimą tiems, kurie pirmą kartą ruošiasi kelionei į Japoniją?

Be abejo! Būtinai atsisiųskite vertimo programėlę – ji padės ne tik bendraujant, bet ir skaitant užrašus. Ir, žinoma, pasirūpinkite internetu, kad Japonijoje turėtumėte prieigą prie žemėlapio, mat be jo pasiklysti kaip niekad lengva. O svarbiausia – leiskitės į nuotykį atvira širdimi, nes ši šalis tikrai turi kuo nustebinti.

Ačiū, Akvile, kad pasidalinai savo įspūdžiais! Tavo patarimai tikrai padės keliautojams geriau pasiruošti Japonijos atradimams. O norintys gyvai išvysti tarnaitėmis persirengusias padavėjas ar paskanauti keistų japoniškų gėrimų, nepamirškite užsukti į Skrendu.lt ir pasinaudoti mažų kainų pasiūlymais skrydžiams Vilnius-Tokijas!