Keliautojų ir skraidančiųjų lėktuvu skaičius bėgant laikui tik auga. Vieni sparnus kelia vedini atostogų troškulio, kiti – darbo reikalais, o treti – aplankyti giminių. Ir koks gi šiuolaikinis keliautojas be lagamino ir būtiniausių daiktų jame?

Todėl prieš vykstant į kelionę yra itin svarbu pasidomėti aviakompanijų bagažo reikalavimais, siekiant išvengti nesklandumų atvykus į oro uostą. Tad palengviname jums užduotį ir pateikiame 9-ių populiariausių skrydžių kompanijų bagažo reikalavimus.

airBaltic

Tai – Latvijos skrydžių bendrovė, siūlanti pigiausius skrydžius iš visų Baltijos valstybių į daugiau nei 50 Europos ir kitų šalių. Iš Lietuvos šios avialinijos tiesioginius reisus siūlo į Amsterdamą, Berlyną, Taliną, Rygą bei Stokholmą. Tad jei keliaujate viena iš airBaltic siūlomų krypčių, privalote žinote, kad į lėktuvo saloną su savimi galite įsinešti rankinį bagažą, kurio matmenys ne didesni nei 55x40x20 cm ir vieną asmeninį (rankinę, kompiuterio krepšį, fotoaparato krepšį, skėtį) bagažą, kurio matmenys neviršija 30x40x10 cm. Bendras šių bagažų svoris negali būti didesnis nei 8 kg. Registruotojo bagažo kainos prasideda nuo 19.99 € už skrydį į vieną pusę, jo išmatavimai – 100x80x50 cm, o svoris – iki 20 kg.

airBaltic bagažo matmenys

Wizz Air

Šios Vengrijos pigių skrydžių avialinijos siūlo per 500 maršrutų iš 27 bazių Europoje. Tačiau kompanija taiko kiek kitokius bagažo reikalavimus, nei įprasta. Pasirinkus skristi su Wizz Air, į lėktuvo saloną jums nemokamai bus leidžiama įsinešti tik mažą orlaivio salono bagažą, kurio matmenys ne didesni nei 42x32x25 cm, o norint su savimi turėti didesnį orlaivio salono bagažo vienetą, kurio matmenys yra 56x45x25 cm, turėsite papildomai sumokėti nuo 14 €, skrydį užsisakant internetu. Registruoto, 23 kg bagažo vienetas kainuoja nuo 31 € skrydžiui į vieną pusę, o jo matmenys negali viršyti 149x119x171 cm. 32 kg, tačiau tokių pat matmenų registruotasis bagažas jums kainuos nuo 41 € skrydžiui į vieną pusę.

Wizz Air bagažo matmenys

Ryanair

Lietuvių viena mėgiamiausių pigių skrydžių kompanijų – Ryanair – yra Airijoje įkurta kompanija, kuri per trumpą laiką buvo tituluota populiariausiomis oro linijomis visame pasaulyje. Bendrovė vykdo daugiau nei 1600 skrydžių iš 74 bazių. Keliaujant su Ryanair viena iš siūlomų krypčių, nepamirškite, kad į salono vidų su savimi galite neštis ne daugiau kaip 10 kg sveriantį bagažo vienetą, kurio išmatavimai yra 55x40x20 cm ir vieną mažą krepšį, neviršijantį šių išmatavimų: 35x20x20 cm. Norint su savimi gabenti registruotą bagažą, galite rinktis iš dviejų tipų: 15 arba 20 kg. Lengvesnio bagažo kaina – nuo 35 € skrydžiui į vieną pusę, o sveriantis 20 kg jums atsieis nuo 45 €.

Ryanair bagažo matmenys

LOT Polish Airlines

Šios lenkų oro linijos, kurios yra didžiausias mūsų kaimynų keleivių vežėjas oro transportu ir kurių pagrindinė bazė yra įkurta Varšuvoje, Frederiko Chopino oro uoste, taiko štai tokius leidžiamo bagažo apribojimus: verslo klasės keleiviai su savimi gali gabenti 2 rankinio bagažo vienetus, kurių kiekvieno svoris neviršija 9 kg, tarpžemyninių Premium Economy skrydžių keleiviai – 2 bagažo vienetus, kurių bendras svoris yra iki 12 kg, tačiau vieno vieneto svoris negali viršyti 8 kg. Tarptautinių Premium Economy skrydžių keleiviai gali vežtis vieną 8 kg bagažo vienetą, kaip ir ekonominės ar Economy Simple klasės keleiviai. Rankinio bagažo išmatavimai negali būti didesni nei 55x40x23 cm. Taip pat kiekvienas keleivis su savimi gali turėti ir rankinę ar kompiuterio dėklą, kurių matmenys neviršija 45x35x12 cm. Registruotojo bagažo visų kraštinių suma neturi viršyti 158 cm. Tarpžemyninių skrydžių keleiviai gali turėti 3 tokio bagažo vienetus, kurių vieno svoris neviršija 32 kg, tarptautinių skrydžių verslo klasės keleiviai – 2 vienetus, kurių kiekvienas sveria ne daugiau kaip 32 kg. Tarpžemyninių ir tarptautinių Premium Economy klasės skrydžių keleiviai su savimi gali gabenti 2 tokio bagažo vienetus, neviršijančius 23 kg, o tarptautinių ir tarpžemyninių skrydžių ekonominės klasės keleiviai – vieną bagažo vienetą, neviršijantį 23 kg svorio, kuris nėra įskaičiuotas į lėktuvo bilieto kainą ir yra gabenamas tik už papildomą mokestį.

LOT bagažo matmenys

SAS – Scandinavian Airlines

Danų, švedų ir norvegų valdomos oro linijos – SAS – yra didžiausia Skandinavijos skrydžių bendrovė. Įmonė savo keleivius skraidina 176 kryptimis, tad jei pasirinkote vieną iš jų, susipažinkite su Scandinavian Airlines bagažo reikalavimais. Leidžiamas rankinis bagažas orlaivio salone negali viršyti šių matmenų: 55x40x23 cm, o svoris negali būti didesnis nei 8 kg. Verslo klasės bei ekonominės ekstra klasės keleiviai reisuose į JAV ir Aziją su savimi gali pasiimti 2 tokio bagažo vienetus, kituose maršrutuose – 1 lagaminą bei 1 mažesnę rankinę. Registruoto bagažo visų kraštinių sumą negali viršyti 158 cm. Kiekvienas keleivis su savimi gali turėti 1 vienetą tokio bagažo, sveriantį ne daugiau kaip 23 kg, ekonominės ekstra klasės keleiviai – 2 tiek pat sveriančius lagaminus, o verslo klasės keleiviai – 2 lagaminus, sveriančius iki 32 kg.

SAS bagažo matmenys

Ukraine International Airlines

Dižiausia Ukrainos avialinijų bendrovė savo keleiviams taiko ganėtinai panašius į kitų oro linijų kompanijų bagažo reikalavimus. Į orlaivio vidų leidžiama įsinešti lagaminą ar krepšį, kurio visų kraštinių suma neviršija 115 cm, o svoris yra iki 7 kg. Panorama Club Classic / Premium kortelių turėtojai su savimi gali gabenti iki 12 kg sveriantį rankinį bagažą. Registruotojo bagažo kraštinių suma negali būti didesnė nei 158 cm, o svoris – 23 kg Premium ekonominės ir ekonominės klasės keleiviams, 32 kg – verslo klasės keleiviams. Ekonominės klasės keleiviams leidžiama gabenti 1 vienetą tokio tipo bagažo, o Premium ekonominės ir verslo klasės keleiviai su savimi gali turėti 2 registruotojo bagažo vienetus.

UIA bagažo matmenys

Turkish Airlines

Viena didžiausių skrydžių bendrovių ne tik Turkijoje, tačiau ir visoje Europoje savo paslaugas teikia dar ir Afrikoje, Amerikoje, Azijoje bei Australijoje. Jei renkatės keliauti šiomis, daug skrydžių krypčių siūlančiomis oro linijomis, pasitikrinkite leidžiamus bagažo svorius ir matmenis. Ekonominės klasės keleiviai su savimi į orlaivio vidų įsinešti gali vieną, iki 8 kg sveriantį lagaminą, kurio matmenys neviršija 55x40x23 cm, o verslo klasės keleiviai – 2 tokio rankinio bagažo vienetus. Papildomai galima turėti vieną iš šių asmeninių daiktų: rankinę, fotoaparato ar nešiojamojo kompiuterio dėklą, planšetę arba skėtį. Registruoto bagažo visų kraštinių suma, kaip įprasta, neturi viršyti 158 cm. Ekonominės klasės keleiviai, skrendantys iš Vilniaus, gali turėti iki 30 kg, o verslo – gali gabenti iki 40 kg sveriantį registruotąjį bagažą.

Turkish Airlines bagažo matmenys

Aeroflot

Keliaujantys su viena seniausių ir didžiausių rusų avialinijų – Aeroflot, turėtų įsidėmėti itin panašius bagažo dydžio ir svorio reikalavimus, kokius nurodo, pavyzdžiui, Turkish ar Ukraine International Airlines. Rankinio bagažo vienetas negali viršyti 115 cm visų kraštinių sumos; ekonominės bei patogumo klasės keleiviai gali turėti 10 kg, o verslo klasės – iki 15 kg sveriantį lagaminą. Į orlaivio saloną taip pat leidžiama pasiimti ir vieną asmeninį daiktą – kompiuterio dėklą, mažą rankinę ar kt. Registruoto bagažo visų kraštinių suma, kaip beveik visose avialinijose, reikalaujama, kad neviršytų 158 cm. Ekonominės klasės keleiviai gal turėti tokį vieną, iki 23 kg sveriantį lagaminą, patogumo klasės keleiviai – 2 registruoto bagažo vienetus. Verslo klasės keleiviams nemokamai leidžiama gabenti 2 tokio bagažo vienetus, kurių kiekvieno svoris neviršija 32 kg.

Aeroflot bagažo matmenys

Norwegian Air Shuttle

Antroji pagal dydį Skandinavijos oro linijų bendrovė – Norwegian Air Shuttle – bagažo reikalavimus taip pat skirsto pagal skrydžio klasę. LowFare, LowFare+ ir Premium klasių keleiviams į lėktuvo salono vidų leidžiama neštis ne didesnį nei 55x40x23 cm rankinį bagažą, kurio svoris negali viršyti 10 kg, taip pat galima turėti papildomą mažą krepšį, ne didesnį kaip 25x33x20 cm. Flex ir PremiumFlex keleiviams taikomi tie patys rankinio ir papildomo mažo bagažo išmatavimo reikalavimai, tačiau didesnio lagamino svoris gali būti iki 15 kg. Registruotasis bagažas LowFare klasės keleiviams nėra įskaičiuotas į bilieto kainą tiek trumpųjų, tiek tarptautinių ilgųjų skrydžių metu. LowFare+ keleiviai abejais atvejais gali turėti vieną, iki 20 kg sveriantį registruotąjį bagažą; Flex, Premium ir PremiumFlex klasių keleiviai trumpųjų bei tarptautinių ilgųjų skrydžių metu su savimi gabenti gali 2 tokio bagažo vienetus, neviršijančius 20 kg svorio.

Norwegian bagažo matmenys

Tad linkime prieš išvykas nepamiršti patikrinti avialinijų, kuriomis keliausite, bagažo reikalavimų ir sklandžių bei malonių skrydžių!