Kelionės – tai plačios durys, kurias atvėrus kiekvienas keliautojas paneria į margiausius pasaulio klodus. Įstabios lankytinos vietos, įžymūs, istoriniai pastatai, didingi, tiesiog prikaustantys architektūros sprendimai, žaliuojančios gamtos kraštovaizdžiai… Tai vietos, kuriose susikurti savąją kelionės pasaką gali kiekvienas! O mes šiame įraše pateikiame 25 pasaulyje esančius taškus, kurie pagal Trip Advisor, yra laikomi vienais įstabiausių! O kiek iš 25 matei tu?

1. Maču Pikču, Peru

MACHU PIKCHU Skrendu.lt pigiausi skrydziaiXV amžiuje pastatytas Inkų imperijos pastatas kelia daugybę paslapčių, o jos ypatingai traukia pažintinių kelionių mylėtojus. Seismiškai aktyvioje zonoje pastatyto statinio akmenys, sakoma, „šoka“ pagal kiekvieną žemės virpesį. Įdomu, tiesa?

2. Šeicho Zaido Didžioji mečetė, Abu Dabis, Juntiniai Arabų Emyratai

JAE Mosque Pigūs skrydžiai į DubajųJungtiniai Arabų Emyratai traukia savo didingomis lankytinomis vietomis. Prabanga spindinti JAE sostinė nenusileidžia Dubajaus kerinčiam grožiui, o Šeicho Zaido Didžioji mečetė – būtina aplankyti kiekvieno atvykusio. Sniego baltumu tviskanti mečetės architektūra, turtingas interjero dizainas ir žaliuojantys sodai leis drąsiai pažymėti check savo asmeniniame kelionių žemėlapyje!

3. Angkor Wat, Kambodža

Angor Kambodža.Pigūs skrydžiai į KambodžąPats didžiausias religinių statinių kompleksas visame pasaulyje traukia turistus ištisus metus. Į pasaulio UNESCO kultūros paveldą įtrauktas statinys apgaubs jūsų kelionę mistikos skraiste ir įtrauks į unikalią Kambodžos istoriją. Saulėtekis nuspalvindamas didingus Ankor Vato bokštus atskleidžia stulbinantį pastato grožį rytais, o vakarėjant, atsisveikindami saulės spinduliai sukuria ramybės ir harmonijos jausmą.

4. Šv. Petro bazilika, Vatikanas, Italija

šv. Petro bazilija Vatikanas. Pigūs skrydžiai į RomąŠi, Vatikano mieste, Italijoje, esanti žymi vieta jus pasitiks renesanso harmonija. Pastatas pradeda gyventi vos tik nušvitus saulei – prasiskverbdami saulės spinduliai pro langus, nuspalvina bažnyčios vidų ir sukuria niekada nepamirštantį vaizdą.

5. Tadž Mahalas, Agra, Indija

TAJ MAHAL Pigūs skrydžiai į IndijąSukurkite atostogų žemėlapį įtraukdami į jį Tadž Mahalą – didingą, savo simetrija stebinantį XVII amžiaus šedevrą, kurio grožis ilgam įsikuria keliautojų prisiminimuose. Sakoma, nepradėjai gyventi tol kol, nepamatei šio įspūdingo pastato…

6. Kordobos mečetė, Ispanija

Cordoba. Pigūs skrydžiąi į IspanijąViena gražiausių ir didžiausių mečečių Europoje laikoma Mosque-Cathedral of Cordoba – dar viena pasaulio vieta, kurią aplankyti privalu kiekvienam, pažinti pasaulio margumus trokštančiam keliautojui! Iš išorės pastatas nestebina, bet neapsigaukite – tik įėjus jus pasitiks nežemiškas, subtilus ir kiek intymus mečetės grožis.

7. Prisikėlimo bažnyčia, Rusija

Pigūs skrydžiai į Rusiją

Ši įspūdingo grožio bažnyčia, dar vadinama Atpirkėjo katedra, buvo pastatyta Maskvos Vasilijaus katedros pavyzdžiu 1907 metais Sankt Peterburge. Šis ištaigingas pastatas buvo daugiau laikomas paminklas, nei funkcionavo kaip bažnyčia. Šiuo metu katedroje yra įrengtas muziejus. Ar buvote?

8. Alhambra, Andalūzija, Ispanija

Granada. Pigūs skrydžiai į IspanijąAlhambra – iš arabų kalbos išvertus reiškia raudonoji. Tai įstabiojoje pietų Ispanijoje, Andalūzijos regione, pastatytas maurų valdovų rūmų ansamblis. Alhambra yra įtraukta į pasaulio paveldo sąrašą. Lankėtės? Ne? Būtinai nuvykite!

9. Raudų siena, Jeruzalė, Izraelis

Raudų siena. Pigūs skrydžiai į IzraelįRaudų siena taip pat yra žinoma ir Solomono ar Vakarinės sienos vardu. Į mažyčius, siaurutėlius sienos plyšelius tikintieji Dievui deda raštelius su prašymais ar padėkomis. Yra tikima, kad plyšeliai Raudų sienoje yra arčiausiai Dievo ausies. Dabaritnėmis žiniomis, laiškai iš Raudų sienos yra ištraukiami dukart į metus, o paskui užkasami Alyvų kalne – vienoje  žydams švenčiausių vietų.

10. Milano katedra, Italija

Milanas. Pigūs skrydžiai į ItalijąMilano Duomo katedra yra viena didžiausiųjų gotikos stiliaus bažnyčių visoje planetoje. Tai yra tikrų tikriausias mados sostinės pasididžiavimas. Katedros stogas yra dabintas net 135 viršūnėlėmis. Čia išvysite daugiau nei 2200 marmurinių skulptūrų, galite patikėti?  Vietiniai teigia, kad giedrą dieną Milano katedros stogo apžvalgos aikštelė suteiks galimybę išvysti iš toli baltai spindinčias Alpių viršūnes.

 11. Aukso vartų tiltas, San Franciskas, Kalifornija

San Franciskas. Pigūs skrydžiai į JAVAuksinių vartų tiltas! Visai ne veltui gavęs šį didingą pavadinimą ir lai nepasiema visų nuopelnų Aukso vartų sąsiauris saugodamas tilto šešėlį… Užtenka užburiančią konstrukciją išvysti nutviekstą besileidžiančiais saulės spinduliais, kuomet žaižaruojanti auksinė tilto spalva užgniaužia kvapą. Lekiam?

12. Sofijos muziejus, Stambulas, Turkija

Pigūs skrydžiai į StambuląUžburiantis Sofijos muziejus turi didingą istorinę evoliuciją. Buvo pastatytas kaip bazilika, kiek vėliau tapo šarminga mečete ir galiausiai virto į didingą muziejų, stebinantį išskirtinio grožio kupolu. Tai tikras architektūrinis šedevras! Dieviškas Stambulo perlas pritraukia daugybę turistų iš viso pasaulio, būkite vieni iš jų, įamžinkite kerintį muziejų savo prisiminimuose!

13. Eifelio bokštas, Paryžius, Prancūzija

ParyžiusEifelio bokštas! Vienas įstabiausių Europos sutvėrimų! Ar žinojote, jog šiais metais Eifelio bokštas šventė 127 metų gimtadienį? Tikriausiai nė nenuotuokėte. Juokinga tai, jog buvo planuota Eifelio bokštą eksponuoti tik 20 metų, tačiau visas pasaulis pamilo šią Paryžiaus puošmeną, Prancūzija negalėjo atsilaikyti. Kasmet Eifelį aplanko milijonai turistų… Ar tu esi vienas iš jų?

14. Noterdamo katedra, Paryžius, Prancūzija

Noterdamo katedra. Pigūs skrydžiai į PrancūzijąNoterdamo katedra – dar gerai žinoma kaip Paryžiaus Dievo Motinos katedra. Tai tikriausias Prancūzijos sostinės kultūros atspindys. Sakoma, kad katedros lobyne saugomi liturginiai indai, drabužiai ir įvairiausios relikvijos. Mes – suintriguoti! O jūs, ar girdėjote, kad katedroje vienu metu gali tilpti net 9 tūkst. maldininkų? Patikėkite, o dar geriau, atvykite įsitikinti. O gal jau lankėtės?

15. Didžioji aikštė, Briuselis, Belgija

Pigūs skrydžiai į Briuselį, į BelgijąViena lankomiausių Briuselio vietų – Didžioji aikštė. Čia būsite nustebinti įkvepiančia architektūros galia. Aikštės pažiba, didybe žaižaruojanti – Gotikinė rotušė ir šarmingas Karaliaus namas. Čia, išduosime paslaptį, niekad taip ir negyveno karalius. Ką dar pamatysite Didžiojoje aikštėje? Žavinguosius neoklasicistinio stiliaus Gildijų pastatus! Išvydę šiuos stebuklus dar ilgai norėsite pasilikti jų apsuptyje. Ką manot?

16. Big Benas, Londonas, Didžioji Britanija

Big Benas Pigūs skrydžiai į LondonąLondono parlamento rūmų pažiba ir pasididžiavimas, vienas iš miesto simbolių – Big Benas. Tai 14,5 tonų sveriantis varpas, lyg karūna puošiantis Vestminsterio laikrodžio bokštą. Nors dauguma Big Benu laiko patį laikrodį, verta pastebėti, jog pastarojo tikrasis pavadinimas – bokšto laikrodis. Jis yra didžiausias pasaulyje, rodantis tikslų laiką į visas keturias puses. Tai bent! Lekiame pasitikslinti laiko?

17. Kristaus atpirkėjo statula, Rio de Janeiras, Brazilija

Rio de Janeiro. Pigūs skrydžiai į BrazilijąNe tik krikščionybės, bet ir Rio de Žaneiro simboliu tapusi milžiniška Jėzaus Kristaus statula pritraukia gausybę turistų iš viso pasaulio. Ši, žymi Brazilijos vieta simbolizuoja Jėzaus meilę kiekvienam be išimties, o jos plačiai atvertos rankos lyg apkabindamos visą pasaulį priverčia pasijausti globojamu ir saugiu.

18. Didžioji kinų siena, Kinija

Kinijos siena. Pigūs skrydžiai į KinijąDidžioji kinų siena – viena įspūdingiausių lankytinų vietų Kinijoje, kuri traukte traukia begales turistų ištisus metus. Prie šio įžymaus objekto kūrimo prisidėjo daugybė gyventojų, o jos statybas užbaigė Mingų dinastija, siekdama apsaugoti gimtąsias Kinijos žemes nuo atskalūnų. Beveik 22 tūkstančius kilometrų besitęsiantis šis žymusis objektas stebina ne tik savo ilgiu, bet ir legendomis… Įtraukite į savo kelionių planus Didžiąją kinų sieną ir savo ausimis išgirskite įdomiausius faktus.

19. Čičen Ica, Meksika

Čičen ica MeksikaPasinerkite į filmą „Apokaliptika“, juk būtent Čičen Ica, majų šventyklos mieste, buvo filmuojama ši veiksmo drama! Išgyvenkite filmo kadrą keliaudami! Leiskitės apgaubiami paslaptingos Čičen Ica atmosferos, pabūvokite užburiančioje šventykloje. Čia suprasite, kodėl šis šedevras buvo paskelbtas vienu iš naujųjų pasaulio stebuklų.

20. Akropolis, Atėnai, Graikija

Akropolis. Pigūs skrydžiai į Graikiją, AtėnusAtėnuose esantis Akropolis, dar kitaip vadinamas „Šventąja uola“, yra vieta, kurią aplankyti privalo kiekvienas atvykęs į Graikiją. Didingai ir tvirtai, lyg tikras miesto sargybinis, į miestą žvelgiantis Partenonas, pastatytas aukščiausioje miesto dalyje kviečia turistus susipažinti su įtraukiančia istorija ir pasigrožėti įstabia panorama, kurios toliuose romiai stūkso kalnai. Ši vieta jaukiai įsikurs kiekvieno keliautojo širdyse, tad keliaukime į Atėnus!

21. Burj Khalifa, Dubajus, JAE

Burj Khalifa pigūs skrydžiai į Dubajų Skrendu.ltApsilankėte Dubajuje ir nepakilote į aukščiausią pasaulio pastatą? Vadinasi jūs nebuvote Dubajuje! Burj Khalifa – Dubajaus įžimybė, garsinanti Jungtinių Arabų Emyratus visame pasaulyje. Burės aukštis siekia 828 metrus, o pastate – aukščiausiai pasaulyje esantis mečetė, baseinas ir lauko apžvalgos aikštelė bei aukščiausia ir greičiausia liftų instaliacija. Tai bent rekordų virtinė! M?

22. Wat Pho šventykla, Bankokas, Tailandas

Wat Pho TailandasWat Pho šventykla – vienas lankomiausių Bankoko objektų. Pasiruoškite, būsite priversti aiktelti iš nuostabos. Tai seniausia ir didžiausia šventykla pasaulyje, kurios viduje karaliauja auksu tviskanti gulinčio Budos statula. Ir visai ne auksas pritraukia galybę turistų, o statulos dydis! Visko neišduosime, bet pasvarstykite, vien Budos pėdos ilgis siekia 3 metrus!

23. Sidnėjaus operos teatras, Australija

Sidnėjus. Pigūs skrydžiai į AustralijąSidnėjaus operos teatras – akių masažas! Tai kultūros renginių centras, kurio kūrėjas yra danas Jorn Ultzon. Jūsų žiniai, teatras yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra vienas lankomiausių objektų visoje šalyje. Čia apsilanko apie 7 mln. turistų kiekvienais metais! Neįtikėtina!

24. Cheopso piramidė, Egiptas

Cheopso Piramidė. Pigūs skrydžiai į EgiptąGirdėjote apie septynis pasaulio stebuklus? Tai vienas iš jų! Cheopso piramidė, kurios paskirtis – faraono Cheopso kapavietė, mena tūkstantmečių tūkstantmečius ir savo įstabia istorija pritraukia begalės pažintinių kelionių mėgėjų! Vos tik atvykę prie piramidės pakelkite galvą į viršų – jos ramstanti dangų viršūnė vos matoma, o legendomis apipinti pasakojimai tiesiog įtraukia ir įsikuria kiekvieno keliautojo prisiminimuose.

25. Fushimi Inari šventykla, Kioto, Japonija

Pigūs skrydžiai į JaponijąTai viena svarbiausių Japonijoje esančių šventyklų, įsikūrusi buvusioje Japonijos sostinėje savo unikalumu traukia turistus iš viso pasaulio! Įdomu tai, kad garsioji šventykla pastatyta būtent Inari, Šintoizmo religijos, ryžių dievui! Netoliese pagrindinio šventyklos pastato, keliautojus pasitinka dveji vartai Senbon Torii, kurie atveria kelius į užburiančią Kioto panoramą…Buvote? Dalinkitės įspūdžiais komentaruose. Dar tik planuojate? Užsisakykite skrydį pas mus!