Vos išgirdus Kretos pavadinimą, nosį suvirpina atsiminimai apie raudonėlį, graikiškąjį baziliką (kitoks, nei itališkasis!) ir, žinoma, skystąjį Graikijos auksą – kaip vaiko sapną tyrą alyvuogių aliejų. Istorinės salos virtuvė labai paprasta: naudojama mažai skirtingų, bet labai šviežių produktų. Skonis tyras, o dieta pasaulyje laikoma sveikiausia. Ką gi paragauti ten nuvykus?

Dakos – duona su pomidorais ir sūriu

Tradicinis duonos džiūvėsis, suminkštintas šlaku aliejaus, ant kurio paguldyti kapoti pomidoriukai ir ožkos arba avies pieno sūris. Viskas apsnigta raudonėliu. Žinoma, ką tik nuskintu ir iškart pakvimpančiu po visus namus.

Fasolakia – keptos pupelės

Paprasta kaip du kart du: šviežios pupelės, pakeptos su šviežiu alyvuogių aliejumi ir pomidorais. Ir viskas. Patikėkite, daugiau nieko ir nereikia.

Dolmades – įdaryti vynuogių lapai

Į lapus įsukus ryžių, mėsos ir žolelių draugiją, gauname puikų užkandį. Visame Viduržemio jūros regione populiarus patiekalas Kretoje ypatingai mylimas.

Graikiškas jogurtas

Pagamintas iš avies pieno (o ne karvės, kaip mums įprasta), graikiškas jogurtas pakylės jus iki dangaus! Įmaišykite medaus ir skaldytų riešutų – gausite, turbūt, sveikiausius pusryčius pasaulyje!

Sraigės

Ne tik prancūzai mėgaujasi šiuo delikatesu. Dar šiandien rinktos sraigės, keptos šviežiausiame alyvuogių aliejuje, pagardintos ką tik nuskintais prieskoniais ir šlakeliu vyno. Neabejojame, kad tai buvo mėgiamiausias Senovės Graikijos dievų skanėstas!

Loukoumades spurgos

Finalui – desertas. Mažos spurgytės, skrudintos alyvų aliejuje, aplietos medumi, cinamonu ir sezamo sėklomis. Prižadame: po tokio saldėsio būsite sotūs ir laimingi kaip tikri graikai! Tai tik trumpa įžanga į Kretos virtuvę. Pasidalinkite, koks jūsų mėgiamiausias antikinės salos patiekalas!