Nuolat dalinamės patarimais, ką daryti kelionėse, tačiau sėkmingam vizitui į svečią šalį taip pat svarbu nedaryti klaidų. Tai daugelio keliautojų skausmingai išmoktos pamokos, kurių mes siūlome nekartoti.

Nevalgykite prie turistinių objektų

Lankydamiesi prie pagrindinių turistinių taškų, nesusigundykite apsilankyti greta esančiame restorane, kad ir kaip gražiai kviestų jo vadybininkas. Sumokėsite brangiai (juk turistai pasirengę išleisti daug!), pavalgysite neskaniai (turistas negrįš, todėl stengtis neverta) ir tikrai nebūtinai autentiškai (ką turistas žino apie tikrą vietinį maistą?). Pamatę restoraną su ypatingai gražiu meniu ir patiekalų pavadinimais keliomis kalbomis, bėkite kuo toliau nuo jo. Paėjėkite keletą kvartalų ir pasižvalgykite, kur renkasi vietiniai. Gal ir nesulauksite aptarnavimo anglų kalba, tačiau paragausite maisto, kurį vertina to miesto gyventojai – skanaus, autentiško ir už sąžiningą kainą.

Nekeiskite valiutos oro uoste

Dažniausiai oro uosto valiutų keityklos siūlo blogiausią keitimo kursą visame mieste. Mes visada rekomenduojame mokėti arba kortele, arba grynuosius išsiimti iš bankomato.

Neatsisakykite kelionės draudimo

Kad ir kaip norėtųsi sakyti „man nieko nenutiks!“, bet kelionė yra padidintos rizikos laikas – daug daugiau vaikščiosite, užsiimsite aktyvia veikla ir laiką leisite nepažįstamose erdvėse, nei būdami namie. Neturint draudimo, net ir nesudėtingas sugipsavimas gali kainuoti keliolika ar keliasdešimt tūkst. eurų. Pamąstykite, ar verta taupyti draudimo sąskaita?

Netarkite „ne“ hosteliams

Hosteliai, lietuviškai vadinami „jaunimo nakvynės namais“, turi seniai realybės neatitinkančią reputaciją. Dažnai jie įsivaizduojami kaip purvini, užpildyti vargšų keliautojų. Šiuolaikiniai hosteliai neretai yra net švaresni už pigius viešbučius, visada turi privačius kambarius šeimoms ar mažoms draugų kompanijoms. Taip pat – didelį pramogų ir priemonių rinkinį: internetą, kompiuterius, savitarnos skalbyklą, pačių organizuojamus (arba su gera nuolaida parduodamus) pažintinius turus. Kartais – net mini kino sales ar žaidimų kompiuterius. Šiuolaikiniai hosteliai skirti tiems, kas nori susipažinti su naujais žmonėmis, patirti įvairias kultūras, įsilieti į bendruomenę.

Nebėkite nuo svetingumo tinklų

Couchsurfing ar Hospitalityclub, kaip ir hosteliai, gali atrodyti kaip kelionės būdas miegoti ant sofos neturintiems pinigų. Tačiau investavę truputį laiko į paiešką, galite ne tik gauti puikų kambarį miesto centre, bet ir susipažinti su labai įdomiais žmonėmis, kurie aprodys savo miestą, nuves į vietas, kurių savarankiškai niekad nerastumėte.

Nebijokite pasiklysti

Kelionės planas ir žemėlapis rankose – puiki kelionės pradžia. Tačiau trumpam pasiklydę atrasite gražiausias gatveles, vietinių pamėgtas kavines, padarysite jaukiausias nuotraukas ir pajusite tikrąją miesto dvasią. Juk kelionė – tai nuotykis!

Nepersistenkite taupydami

Kelionėje norisi kuo mažiau išlaidauti, tačiau dažnai brangesnės paslaugos sutaupo daugybę laiko: tiesioginiai skrydžiai, transportas mieste, viešbutis geresnėje vietoje ir t.t. Visada pasverkite, ar sutaupytas kelionės biudžetas neatneš tokių didelių laiko nuostolių, kad nustosite mėgautis atostogomis.

Nepraeikite pro turizmo informacijos centrą

Vengiantieji „turisto“ etiketės dažniausiai turizmo informacijos centruose nesirodo. O be reikalo. Ten tikrai gausite nemokamą patogų miesto žemėlapį ir daugybę informacijos: net jei nesate turistinių objektų gerbėjai (arba juos jau aplankėte), darbuotojai dažniausiai būna tie žmonės, kurie tai pat žino ir apie jaukiausias kavines, naktinį gyvenimą ir kitas mažiau oficialias pramogas.