Planuojantiems vaikų skrydį (dažniausiai tai asmenys iki 16 metų) teks pasirūpinti ne tik žaislais ar papildomomis pramogomis, bet ir sužinoti oro linijų taisykles.Pagrindinė tema, kuria turite pasidomėti – nepilnamečių lydėjimas. Vaikai skristi vieni negali – su jais privalo būti bent vienas suaugęs (pagal daugumą oro linijų – tai 16 m. ar vyresnis).Dauguma reguliariųjų (t.y. ne pigių skrydžių) oro linijų šį lydinčiojo asmens priskyrimą vaikui atlieka oro uoste ir iškart išduoda susietus įlaipinimo talonus. Tačiau pigių skrydžių oro linijos, pavyzdžiui Ryanair, savo įlaipinimo taloną atsispausdinti skatina namie.Jei bilietai vaikui perkami vienu metu su suaugusiuoju, šis susiejimas nėra reikalingas. Tuomet, jei vaikas skrenda už Šengeno zonos ir ne su tėvais, tereikės šių sutikimo, kad sūnus ar dukra gali keliauti su konkrečiu lydinčiu asmeniu. Jei skrydis su tėvais arba su kitu lydinčiu asmeniu, bet Šengeno zonoje, leidimo nereikia.Jei vaiko ir suaugusiojo (nesvarbu, tėvų ar kito asmens) bilietai perkami atskirai, teks papildomai padaryti bilietų susiejimą. Tam yra du būdai:

  1. Atvykti arba paskambinti į mūsų biurą – čia padarysime bilietų susiejimą. Tai jums kainuos 15 €. Įlaipinimo kortelę atsiimsite oro uoste, tačiau tai papildomai nieko nekainuos.
  2. Susiejimą daryti oro uoste. Tačiau tuomet teks sumokėti 30 € už registraciją, o taip pat  70 € už įlaipinimo kortelės spausdinimą (jos atsispausdinti iki tol negalėsite, nes nepilnamečio bilietui registracija internetu nedaroma)

Įvairios kompanijos taiko skirtingus reikalavimus (paskaitykite apie populiariausias oro linijas: Ryanair, AirBaltic, AirLituanica, WizzAir, LOT, Finnair). LOT, Finnair ir pan. reguliariųjų skrydžių bendrovės leidžia skristi vieniems vaikams nuo 12 metų. 16 metų cenzas galioja tik pigių skrydžių bendrovėms. Tačiau visos laikosi tos pačios taisyklės: vaikas turi būti sulaukęs leistino amžiaus tą dieną, kai išskrenda. T. y. jei jis švęs gimtadienį tik kelionėje, bus laikomas vaiku ir negalės skristi vienas be lydinčio asmenys.

Vaikas turi būti sulaukęs leistino amžiaus tą dieną, kai išskrenda. T. y. jei jis švęs gimtadienį tik kelionėje, bus laikomas vaiku ir negalės skristi vienas be lydinčio asmenys.
Jei nėra galimybės rasti vaikui lydinčio asmens (tai nebūtinai turi būti jo giminaitis), šią paslaugą kai kurios oro bendrovės siūlo už papildomą mokestį. Tačiau ne visos: Ryanair ir Wizzair jos visai neteikia, o Norwegian airlines lydi tik vyresnius nei 4-erių metų vaikus.Gera žinia ta, kad dauguma oro linijų siūlo nuolaidas patiems mažiausiems. Plačiau šia tema skaitykite kitame mūsų blogo įraše apie oro linijų nuolaidas vaikams.Pasidalinkite savo istorijomis apie keliones su vaikais!