Išmanusis telefonas – puikus kelionės pagalbininkas. Tačiau tinkamai juo nepasirūpinus, šis gali tapti galvos skausmu – ir kelionės metu, ir sugrįžus namo ir pamačius atėjusią sąskaitą. Todėl patariame:

WiFi – jūsų draugas

Tarptinklinis duomenų perdavimas vis dar labai brangus malonumas net ir Europos teritorijoje. Tačiau didieji miestai visada pasirūpina bevieliu ryšiu. Jei pagrindinėse aikštėse tokio neužtinkate, užsukite į tarptautinių prekės ženklų kavines ar užkandines – jos visada tiekia WiFi ryšį.

Nusipirkite vietinio operatoriaus SIM kortelę

Jei šalyje ketinate apsistoti ilgiau nei kelias dienas ir norite būti pasiekiami, investuokite į vietinio operatoriaus kortelę. Paklauskite turizmo informacijos centre, kurie tiekėjai siūlo išankstinio (pre-paid) apmokėjimo korteles, kurios pigiausios ir labiausiai jums tinkamos. Užsisakę interneto paslaugą, ryšį turėsite visada. Svarbu: prieš kelionę įsitikinkite, kad telefonas nėra „pririštas“ ir galėsite naudotis kita kortele.

Pasidomėkite tarptinklinio ryšio kainomis

Jei šalyje apsistosite per trumpai, kad pirktumėte vietinę SIM kortelę, prieš kelionę paskambinkite savo operatoriaus informacijos centrui ir pasidomėkite kokios galioja tarptinklinio ryšio kainos – gal siūlomi specialūs planai keliautojams?

Nusipirkite papildomą bateriją arba išorinį akumuliatorių

Gaila, bet dauguma dabartinių telefonų sunkiai išgyvena dvi dienas be pakrovimo. Kad akumuliatorius prisipildytų greičiau, įjunkite skrydžio režimą (flight mode). Su šiuo režimu taip pat palaikysite telefoną gyvą ilgiau, jei jam liko keli procentai energijos. Taip pat siūlome nusipirkti antrą bateriją ir ją tašėje laikyti įkrautą (prieš pirkdami įsitikinkite, kad jūsų turimame telefono modelyje baterija yra lengvai keičiama). Kita išeitis – išorinės baterijos (power bank). Išorinės baterijos, priklausomai nuo modelio, gali būti įkraunamos iš elektros tinklo arba nuo saulės energijos, o jų talpos neretai užtenka net keletui telefono įkrovimų.

Būkite saugūs

Turistinėse teritorijose pilna kišenvagių, kurie tik ir laukia atsipalaidavusių keliautojų. Netraukite telefono per dažnai. Tvirtai jį laikykite rankoje. Ir būtinai įjunkite ekrano užraktą su kodu – jei telefoną prarasite, bent jau duomenys ten liks saugūs. Daugelis išmaniųjų turi funkciją, kuri leidžia prie telefono prisijungti iš kompiuterio, sekti jo buvimo vietą ar ištrinti duomenis. Dažniausiai šią funkciją reikia įjungti papildomai. iPhone telefonuose ji vadinasi Find my iPhone, o Android – Android Device Manager.

Išsikvieskite taksi

Programėlės naudojimas taksi iškvietimui – puikus būdas apsisaugoti nuo nepageidaujamų „ekskursijų“ po miestą ir nepagrįstai didelių išlaidų. Ne tik patogiai gausite automobilį, bet ir iškart žinosite kokiu maršrutu važiuosite bei kiek tai kainuos. Dažniausiai kiekvienas miestas turi po vieną ar kelias programėles, tačiau dabar madingiausia – sparčiausiai pasaulyje augančia įmone vadinama „Uber“. Su šiuo įrankiu galite išsikviesti net ir paprastą vietinį gyventoją, kad jus pavežėtų! Programėlė veikia ne visuose miestuose – sąrašą galite pamatyti jų svetainėje.