Ar kada savęs klausėte, kodėl verta keliauti? Poilsis ir aplinkos pakeitimas – turbūt dažniausi atsakymai, kuriuos išgirstume apklausę draugus. Tačiau bet kuri kelionė jus paverčia geresniu žmogumi. Net ir po trumpos išvykos grįšite dar labiau subrendę, išmokę ir supratę, nei buvote prieš kelionę. Netikite? Štai keli pavyzdžiai.

Pasitikėjimas savimi

Po pasiklydimų Paryžiuje, prisitaikymo prie itališko eismo, keistų azijietiškų patiekalų paragavimų, kopimo į kalnus ir aukščio baimės nugalėjimo – po tiek iššūkių pasitikėjimas savimi gali iššauti keliskart!

Lankstumas

Kitaip bendraujantys žmonės, vėlavimai, informacijos trūkumas, keistas gatvės maistas, neteisingi žemėlapiai ir daug daug visko ne pagal planą. Tai kelionėje neišvengiama. Todėl mes ir keliaujame, kad išlįstume iš patogios komforto zonos ir pakliūtume į truputį nežinomybės. Nes iš jos grįžę būsime daug lankstesni ir gebėsime prisitaikyti prie naujų iššūkių.

Išsilavinimas

Iki šiol miestų ir ežerų pavadinimus  išmokę tik dėl geografijos mokytojos, apie prancūziškus streikus ir jų priežastis skaitę tik laikraščiuose, o Senovės Romos didybę jutę tik iš atvirukų, kelionėje visa tai pajusite, paliesite ir suprasite. Per vargą kadaise išmoktos datos pasidarys mažiau svarbios, o didžiausios istorinės asmenybės lengvai liks atmintyje, nes jų vardu pavadintos pagrindinės gatvės ir visuomeninio transporto stotelės. Kelionė – geriausia mokykla.

Meilė savo šaliai

Laiką leisdami namuose, neįvertiname to, kaip gerai gyvename. Turime greitą ir stabilų internetą, telefono ryšys puikus, gatvėse saugu ir švaru, žmonės nors ir paniurę, bet visada pasiruošę padėti. O net ir didžiausią mūsų miestą taksi pervažiuosite mažiau nei per valandą ir nesumokėsite už tai visos mėnesio algos.

Mažesnis materialistiškumas

Kelionėje vertybių skalė iš esmės pasikeičia. Daiktai neša daug mažiau džiaugsmo nei žmonės, įspūdžiai ar gera nuotaika. Taip pat, keliaudami su maža kuprine, suprasite, kad gyvenimui tereikia taip mažai daiktų. Grįžę namo vėl džiaugsitės komfortu, bet tuo pačiu suprasite, kad jis daug mažiau svarbus, nei atrodė prieš kelionę. Juk taip dažnai ne mes turime daiktus, o jie turi mus.

 Tolerancija ir pakantumas

Žmonės – tokie skirtingi. Po kelionės suprasite, kad tos mažos detalės, kurios kartais erzina bendradarbio, kaimyno ar net antros pusės elgesyje yra tokios nereikšmingos!Papildykite sąrašą savo pamąstymais!