Yra įvairių festivaliautojų – vieni renkasi garsiausias ir ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje pripažintas muzikos fiestas, kiti, anaiptol, ieško nišinių renginių. Skrendu.lt pateikia festivalių užsienyje sąrašą, kuriame įdomų renginį atras tiek vakarėlių siela, tiek jaukumo ieškantis muzikos gerbėjas.

 

„Earth Garden“, Malta

„Žemės sodas“ yra didžiausias alternatyvios muzikos festivalis vykstantis Maltoje, Ta’ Qali nacionaliniame parke. Tikras džiaugsmas melomanams, nes renginio metu net penkiose scenose groja įvairių muzikos žanrų skambesiai – nuo fanko, ska, regio, hiphopo iki techno, hauso, elektronikos. Šių metų gegužės 30 – birželio 2 dieną gros virš 100 atlikėjų, tačiau žiūrovai gali džiaugtis ne vien muzika. Čia vyksta renginiai apie sveikatingumą, jogą, dvasingumą, meditaciją, meną. Taip pat festivalis aktyviai siunčia žinutę apie aplinkosaugą, atliekų tvarkymą. Kaina – nuo 80 Eur.

„Tomorrowland“, Belgija

Net du paskutinius liepos savaitgalius Belgijoje vyksta vienas žymiausių elektroninės šokių muzikos festivalių, į kurį žmonės plūsta iš viso pasaulio. Bilietai į įspūdingą šviesų, garsų ir dekoracijų spektaklį parduodami rekordišku greičiu, dažnai nė nepaskelbus atlikėjų sąrašo. Kodėl taip veržiamasi į „Tomorrowland“? Dėl magiškos atmosferos, realybėje išsipildančios fantazijos ir bendros džiaugsmo nuotaikos. Kasmet scena ir visa festivalio aplinka iš tiesų pavirsta kita planeta, „rytojaus žeme“, kurios gyventojai irgi neprimena „žemiečių“ – aplinkui linksminasi elfai, fėjos ir kitos pasakų būtybės. 2019 metų šokių fiestos tema – „The Book of Wisdom, The Return“ (liet. „Išminties knyga, Sugrįžimas“). Festivalio bilieto kaina visam savaitgaliui prasideda nuo 249 Eur.

 

„Meadows In The Mountains“, Bulgarija

Šis, Rodopų kalnyne vykstantis festivalis, laikomas vienu unikaliausių pasaulyje. Juk veiksmas vyksta 850 metrų aukštyje virš jūros lygio! Pagrindiniai nišinio renginio motyvai: bendruomeniškumas, pabėgimas iš miesto į gamtą, įvairių muzikos žanrų andergraundiniai atlikėjai, skleidžiantys žinią apie visuomenės harmoniją. Kasmet renginys vyksta Polkovnik miestelyje, kurio gyventojai festivalio svečius dar ir sutinka choro dainomis, tradiciniais šokiais, kviečia festivaliautojus nakvynei. Šiais metais renginys vyks birželio 6–9 dienomis, kaina – nuo 140 Eur.

 

„Glastonbury“, Jungtinė Karalystė

Jau 48 metus gyvuojantis festivalis laikomas pagrindiniu britų kultūros įvykiu. Renginys įkvėptas hipių etoso, laisvamaniškų idėjų. Tai didžiausias scenos menų festivalis pasaulyje, taigi, ne tik išgirsite garsiausius šiuolaikinės muzikos atstovus, bet ir išvysite šokio, komedijos, teatro, cirko meno artistų pasirodymus. Šių metų birželio 26–30 dienomis pasirodys tokios žvaigždės kaip The Killers, Janet Jackson, George Ezra, Miley Cyrus, Hozier, Mrs Lauryn Hill, Snow Patrol, Years & Years, Diplo ir daug kitų. Viso savaitgalio renginio kaina – nuo 290 Eur.

 

„Iceland Airwaves“, Islandija

Šis renginys per 20 metų gyvavimo laikotarpį išsirutuliojo į kasmetinį naujos islandiškos ir tarptautinės muzikos atlikėjų tramplyną – žiūrovai išgirsta daugelio kūrinių premjeras. Be to, festivalyje dalyvauja daug mažiau girdėtų atlikėjų, tai tikras lobis muzikinių atradimų ieškantiems garsų gurmanams. Beje, per dešimtmečius „Iceland Airwaves“ sužibo tokios, dabar jau tarptautinio  pripažinimo sulaukusios, žvaigždės kaip Florence and The Machine, Sigrid, Caribou, GusGus, sóley ir daugybė kitų. Festivalis vyks lapkričio 6–9 dienomis Reikjavike. Bilietų kainos prasideda nuo 87 Eur.

 

„Traena festivalen“, Norvegija

Træna yra viena mažiausių savivaldybių Norvegijoje, kurioje gyvena apie 450 gyventojų. Vienas gražiausių šiaurės Norvegijos kultūrinių renginių vyksta būtent čia – simpatiškoje, kalvotoje saloje šalia vandenyno, kuriame plaukioja jūros ruoniai. Muzikos bendruomenėje sklando kalbos apie ypatingą festivalio atmosferą, dėl ribotos erdvės į renginį parduodama tik 2800 bilietų. Čia pasirodo ne tik aukščiausios klasės norvegų atlikėjai, tokie kaip Sivert Høyem, Susanne Sundfør, Ingrid Olava, Lars Vaular, geriau žinomi tarptautiniai atlikėjai, kaip Manu Chao, Damien Rice, bet ir siūlomos aktyvios pramogos – kopimas į kalnus, plaukimas baidarėmis, žygiai. Festivalis vyks liepos 11–14 dienomis, kaina – nuo 169 Eur.

 

Pasirūpinus festivalio bilietais prireiks pigių skrydžių. Jų ieškok pigių lėktuvų bilietų tinklalapyje Skrendu.lt!