Kelionės visada asocijuojasi tik su geromis emocijomis, tačiau kartais nutinka taip, kad apie blogiausią net nepagalvojame ir ištikus kritinei situacijai nežinome kaip elgtis. Šiandien padiskutuokime: kaip išlikti ramiam pavėlavus į jungiamąjį skrydį ir ką gi daryti, jog vis dėlto pasiektume savo kelionės tikslą?

Yra keli variantai:

  1. Pirkti bilietą namo. Lengviausias ir, turbūt, pats brangiausias. Ar verta susigadinti atostogas dėl vieno trikdžio net nepabandžius kitų būdų, spręsti tik jums.
  2. Pirkti dar vieną papildomą bilietą į galutinį tašką. Taip pat brangus kelias, nes ,,paskutinės minutės” bilietai dažniausiai būna dvigubai brangesni.
  3. Standby bilietas. Paskutinis variantas. Tiesa, ne brangiausias, bet pats rizikingiausias. Bet juk sakoma: ,,Kas nerizikuoja, tas negeria šampano”.

Gali būti, jog apie pastarąjį variantą esate net negirdėję, arba girdėję, tačiau labai nedaug. Skrendu.lt žiniomis, Standby bilietas tampa vis populiaresnis, ypač jaunų keliautojų tarpe. Tad kas tai yra ir kaip juo pasinaudoti?

Kas yra Standby bilietas?

Nors Standby bilietas yra pigiausias variantas, tai dar nereiškia, kad laimėjote aukso puodą. Standby dar kitaip vadinamas laukimo bilietu. Šis bilieto tipas dar negarantuoja, jog pateksite į sekantį skrydį. Keleivis gauna vietą tik tuomet, jeigu kažkas neatvyksta į oro uostą arba lėktuvas nėra pilnai užpildytas. Šaunu, jei pavyksta pakliūti į pirmąjį skrydį, tačiau jei ne, laukiama antro, trečio ir taip toliau. Šioje situacijoje svarbu atminti, jog skrydžių dažnumas priklauso ne tik nuo oro uosto, bet ir skrydžio krypties. Pavyzdžiui, per dieną iš Londono Stansted oro uosto į Romos Ciampino oro uostą vykdomi 5 skrydžiai, todėl galimybės pasiekti Romą dar tą pačią dieną yra itin didelės.

Apie savąją patirtį su Standby lėktuvo bilietus ir beveik nuplaukusius kelionės planus pasakoja Skrendu.lt komandos narė Kornelija Kadytė (20).

Papasakok trumpai, kaip atsidūrei tokioje situacijoje, jog teko ieškoti išeities?

Su draugu susiplanavome skrydį į Romą. Radome labai gerą pasiūlymą: jungiamuoju skrydžiu Vilnius – Londonas – Roma buvo galima sumokėti dvigubai pigiau nei tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus į Romą. Norėdami sutaupyti, tokius bilietus ir nusipirkome. Ir tą dieną kaip tyčia, Lietuvos oras nusprendė papokštauti. Prasidėjo smarkus snygis, mūsų lėktuvas ilgiau nei valandą negavo leidimo kilti ir mes nespėjome persėsti į kitą lėktuvą, iš Londono skrendantį į Romą.

Jūs įstrigote Londono oro uoste? Ką darėte?

Juokinga, bet taip. Iš pradžių buvo šokas. Galvojom ilgai: skristi atgal namo, ieškoti bilietų į Romą (kurie, kaip paaiškėjo beieškant, buvo visai išparduoti), ar prašyti oro uoste dirbančių oro linijų atstovų pagalbos. Tą ir padarėme, o nuėję pasikonsultuoti su atsakingais asmenimis išgirdome apie visai negirdėtą dalyką – Standby bilietą. Labai nenorėję susigadinti suplanuotų atostogų ir gero laiko, mes nusprendėme rizikuoti ir jį nusipirkome. Už vieną skrydžio bilietą asmeniui mokėjome apie 100 svarų asmeniui.

Ar pasiteisino šis sprendimas, ilgai laukėte skrydžio?

Mūsų kelionei šypsojosi sėkmė. Mums pavyko patekti į pirmąjį iš penkių skrydžių, skrendančių į Romą. Ar rekomenduočiau rizikuoti? Taip, taip ir taip. Nematau prasmės susigadinti ilgai lauktos kelionės.

Ko palinkėtum keliautojams atsidūrusiems tokioje situacijoje?

Aš visada vadovaujuosi mintimi, jog ,,Jei problemą galima išspręsti, neverta dėl jos jaudintis. Jei problema neišsprendžiama, rūpintis ja nėra tikslo.” Kartais pamirštame, jog ne viską galime kontroliuoti. Todėl linkiu tris kartus įkvėpti ir iškvėpti, nes sprendimo būdas visada yra, bet jį pamatyti galime tik nurimus.

—–

Ar esate pakliuvę į panašią situaciją? O gal teko naudotis Standby bilietu? Papasakokite savo kelionių istoriją arba pasidalinkite patarimais su kitais keliautojais. Padiskutuokime!

Pigių skrydžių ieškokite www.skrendu.lt