Planuojate gyventi viešbutyje? Užsisakant kambarį teks susidurti su įvairiais sutrumpinimais ir aptarnavimo tipais. Taip pat turėsite pasirinkti kambario dydį. Tai nėra labai sudėtinga, tačiau dažnai sulaukiame su rezervacijomis susijusių klausimų, todėl dalinamės kambarių tipų pagal gyventojų kiekį ir pagal aptarnavimą sąrašą. Kartais pavadinimai gali skirtis, tačiau juos lengvai atpažinsite.

Pagal aptarnavimą

Standart room – įprastos komplektacijos kambarys, kuriame visada bus viena ar kelios lovos ir vonios kambarys.Family room – dviejų kambarių erdvė, atskirianti vaikų ir suaugusiųjų zonas.Executive room – verslo klientams skirti kambariai, suskirstyti į miego ir darbo zonas, kartais tiekiamos papildomos darbui reikalingos priemonės (pvz. spausdintuvas).Junior Suite – aukštesnės klasės kambarys su miegamojo ir poilsio zonomis.Suite – prabangus, į skirtingas zonas suskirstytas kambarys, dažniausiai turintis du vonios kambarius.Apartamentai – prabangi erdvė su svetaine, 1–3 miegamaisiais, virtuvėle.Studija – maža, ekonomiška erdvė, kurioje rasite ir miegamąjį, ir svetainę sujungtą su virtuve.

Pagal dydį

Vienvietis (single, SGL) – kambarys su viena lova. Kartais vienviečiu vadinamas dviems skirtas kambarys, kai jame apgyvendinamas tik vienas žmogus.Dvivietis (double, DBL) – kambarys dviems žmonėms su viena didele (dviviete) lova.Dvivietis (twin) – kambarys su dviem atskiromis vienvietėmis lovomis.Trivietis (triple, TRPL) – kambarys su trimis vienvietėmis lovomis arba su viena dviviete ir papildoma vienviete.Šeimos (DBL + 2CHD) – kambarys su dvigule lova ir vaikams pristatoma viena arba dviem lovomis. Tai yra dvivietis kambarys, į kurį įnešamos papildomos lovos vaikams.Kokiuose kambariuose dažniausiai apsistojate jūs? O gal esate susidūrę su čia neaprašytais kambarių rūšiavimais? Pasidalinkite komentaruose!