Juokaujama, kad išmanieji telefonai moka viską – iškepti vakarienę, atnešti šlepetes ir atidaryti vyno butelį. Juokai juokais, bet atsisiuntę teisingą programėlių rinkinį, telefoną išties paversite įvairiapusiu kelionės pagalbininku, kuris ir padės sutaupyti, ir leis kelionei tapti dar įdomesnei.Mūsų rekomenduojamų programėlių sąrašas:

Skrydžių informacija

Žinokite karščiausią informaciją apie savo skrydį. Vos pakis skrydžio laikas ar įvyks kitas pakitimas, gausite pranešimą apie tai į savo telefoną. Jausitės saugiau, o jei jau laukiate oro uoste, nereikės nuolat žvilgčioti į didžiuosius ekranus su visa skrydžių informacija. Su kai kuriomis programėlėmis galite užsisakyti viešbučius, automobilių nuomą ir kitas paslaugas. Mūsų rekomenduojamos: TripCase ir GateGuru (sukurta garsiosios platformos TripAdvisor)

Vertimas

Daugiausiai kalbų mokanti – Google Translate. Tačiau ji reikalauja interneto ryšio, todėl gali būti, kad neveiks pačiu reikalingiausiu momentu. Rekomenduojame paieškoti konkrečios kalbos žodyno, kuris veiktų offline režimu – dažniausiai kiekvienai kalbai ruošiamos atskiros programėlės. Puikus ispanų žodynas: Span¡shD!ct, o Larrouse siūlo rinktis net iš kelių kalbų!

Žemėlapiai

Detaliausia ir populiariausia – Google Maps. Jai reikės interneto ryšio, tačiau būdami prisijungę prie WiFi, galite atsisiųsti jums reikiamas teritorijas (tiesiog po jas „bevaikščiodami“), o vėliau naudotis būdami neprisijungę. Alternatyva – City Maps 2 Go. Ne tokia išsami kaip Google Maps, tačiau už labai nedidelį mokestį (2,69€) atsisiųsite pilną offline žemėlapį.

Viešasis transportas

Dauguma didžiųjų miestų turi programėles, skirtas jų viešojo transporto sistemai. Jos visada būna nemokamos, daugiakalbės ir suteikia daug reikalingos informacijos. Taip pat galite atsisiųsti AllSubway su 160 žemėlapių (0,89€).

Kur apsilankyti?

Atsisiųskite TripAdvisor programėlę, kuri leis atrasti tinkantį restoraną, muziejų ar teatrą, paskaityti atsiliepimus ir sumažinti nemalonių siurprizų kiekį. Dar viena programėlė vietų rekomendacijoms – Foursquare. Joje galėsite net prisiregistruoti prie vietos ir pranešti draugams, kokiose puikiose kavinėse lankotės.

Bevielis internetas

Raskite nemokamą wi-fi ryšį su šia programėle. Ji veikia puikiai, nes galite iš anksto atsisiųsti lankomo miesto žemėlapį. Kai prireiks interneto, atsidarykite ją net neprisijungę ir žinosite kur artimiausias bevielio interneto šaltinis! Programėlė Wi-Fi Finder.

Pažinkite aplinką

Google Goggles – vis dar eksperimentinis projektas, skirtas papasakoti viską apie objektą, kurį matote prieš save. Nukreipkite telefono kamerą į pastatą, paveikslą, tekstą, knygą ar kitą objektą ir apie jį sužinosite viską, ką žino internetas. Žinoma, daugybės mažiau populiarių objektų jis neatpažins, bet išbandyti tikrai verta.Teisingas programėlių rinkinys padės mieste nepasiklysti, sužinoti naujovių ir išvengti apgavysčių. Tačiau niekad neužmirškite, kad smagiausia miestą pažinti gyvai – pasiklystant siaurose gatvelėse ar bandant bendrauti su jūsų kalba nekalbančiu praeiviu. Jei turite laiko ir noro, telefoną paslepkite giliai kuprinėje ir pasileiskite į tikrą nuotykį!