Europa įdomi ne tik dėl nuostabių miestų ir kultūros įvairovės, bet ir fantastiškos gamtos kampelių, kuriais galite pasidžiaugti keliaudami žygių trasomis. Skrendu.lt pateikia 6 maršrutus, iš kurių vieni įtraukti į žymiausius Europos ir viso pasaulio TOP sąrašus, kiti – girdėti mažiau, tačiau tikrai verti dėmesio.

Tour de Mont Blanc, Italija, Prancūzija, Šveicarija

TMB yra vienas populiariausių ilgos distancijos pėsčiųjų takų Europoje. Trasa driekiasi ratu aplink didžiausią Europos sąjungoje viršukalnę Monblaną apie 170 km, maršrutas paprastai įveikiamas per 11 dienų. Eidami uolėtais, mėnulio paviršių primenančiais kalnų slėniais, ledynais nuklotomis kalnų perėjomis, aplankydami žavius miestelius ir laukines pievas, kirsite tris šalis: Italiją, Prancūziją ir Šveicariją.

Laugavegurinn/Fimmvörðuháls Pass, Islandija

Neveltui šį maršrutą „National Geographic“ įtraukė į geriausių pėsčiųjų takų pasaulyje dvidešimtuką. Žygiuodami apie 77 km besitęsiančia trasa, išvysite turbūt visą fantastiškos Islandijos gamtos įvairovę: krioklius, ugnikalnius, lavos laukus ir žalius slėnius, ledynus ir arktines juodo smėlio dykumas, spalvotuosius kalnus ir kanjonus. Praeiti šiuo maršrutu geriausia vasarą, tačiau pasiruoškite ekstremalioms oro sąlygoms, jei reikia, rezervuokite nakvynę trobelėse.

Kungsleden/The King’s Trail, Švedija

Visa trasa tęsiasi apie 440 km per arktines tundras, beržų miškus, ledynų, kalnų slėnius su upėmis ir ežerais, tačiau daugelis žygeivių ryžtasi įveikti tik dalį visos atkarpos. Ją pasirinkti galite pagal norimas ištyrinėti klimatines zonas arba gamtos rezervatus, kurių visame kelyje yra keturi. Populiariausia distancija driekiasi per vieną didžiausių saugomų gamtos rezervatų Europoje – Vindelfjällen. Palankiausias laikas žygiuoti – nuo birželio iki rugsėjo mėnesio vidurio.

Camino de Santiago, Prancūzija, Ispanija

Šv. Jokūbo („prancūzų kelias“) – populiarus piligriminis kelias, tiksliau, kelių tinklas, vedantis į Santiago de Compostela katedrą šiaurės vakarų Ispanijoje. Vieniems ši daugiau nei 800 km distancija reiškia dvasinį augimą, atotrūkį, o kitiems – puikų nuotykį keliaujant pėsčiomis ar dviračiu. Dar nuo viduramžių laikų žinomas Camino de Santiago 1993 m. buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Lycian Way, Turkija

Pats populiariausias pėsčiųjų takas Turkijoje vinguriuoja apie 540 km palei Viduržemio jūros pakrantę, paplūdimius, stačius skardžius su alyvuogių giraitėmis, mažus kaimelius ir turistinius kurortus. Likijoje, buvusioje Romos imperijos ir dabartinėje Antalijos provincijos teritorijoje galima aptikti istorinių griuvėsių. Čia buvo statomi uostai, asfaltuoti keliai, teatrai, forumai, pirtys, šventyklos. Žygiuojant keliu praeinama per 25 istorinius paminklus, įveikti visą maršrutą trunka apie mėnesį.

GR20, Korsika, Prancūzija

Pasitikrinti savo sugebėjimus galite eidami vienu sunkiausių maršrutų Europoje, besidriekiančių apie 180 km Korsikos saloje iš šiaurės į pietus. Jokios laipiojimo įrangos neprireiks, tačiau geras fizinis pasiruošimas – būtinas. Trasa išraižyta nesibaigiančiomis stačių šlaitų ir uolėtų perėjų atkarpomis, kurios priverčia kopti aukštyn žemyn. Kelyje įsiterpę šilti slėniai, vešlios pievos ir skaidrūs ežerai. Kad žygiui netrukdytų karštis, rinkitės birželį, rugsėjį arba spalį.

Ruoškis žygiui iš anksto – ieškok ne tik patogių batų, bet ir pigių lėktuvų bilietų. O jų tikrai rasi Skrendu.lt. Ieškok, planuok, patirk – juk skrydžiai dabar tokie pigūs!