Labai dažnai sulaukiame klausimų apie gyvūnų gabenimą. Pagrindinis dalykas, kurį turite žinoti – gyvūną galima vežti dviem būdais: salone ir bagažo skyriuje.Salone gyvūnas gali būti vežamas su sąlyga, kad jis visą laiką bus uždarytas kelioninėje dėžėje, kurios išmatavimai atitinka pasirinktos skrydžių kompanijos salono bagažo dydžio reikalavimus. Keturkojo mažieji namai vežami šalia lagamino (t. y. keleivis pasiima ir bagažą, ir augintinį), o šios paslaugos kaina – nuo 50 € į vieną pusę. Primename, kad kai kurios šalys, pvz. Didžioji Britanija ar Skandinavijos valstybės taiko ypatingai griežtas gyvūnų įvežimo į šalį sąlygas. O kai kurios aviakompaniojs (pvz. Ryanair ar Wizzair) gyvūnų neskraidina visai – išimtis taikoma tik aklųjų šunims vedliams, o apie tai būtina informuoti iš anksto.Bagažo skyriuje vežami dideli gyvūnai, kurie netelpa į salono bagažo reikalavius atitinkančias dėžes. Dėl gyvūno saugumo nerimauti neverta, nes jais pasirūpina personalas: pagirdo, pavedžioja, laiko specialiuose skyriuose.
Ką būtina žinoti skrendant su gyvūnu?
Dėl gyvūno saugumo nerimauti neverta, nes jais pasirūpina personalas: pagirdo, pavedžioja, laiko specialiuose skyriuose.
Nesvarbu kokiu būdu gyvūną skraidinsite, jiems būtinas europasas (jei kaliaujama ES šalyse), mikrolustas (kitaip vadinamas čipu arba lustu) ir skiepai. Kiekviena šalis nustato savas taisykles, tad pasidomėkite iš anksto.Ar dažnai skraidote su augintiniais? Kur toliausiai esate skridę? Ar gerai keturkojis jautėsi? Papasakokite istorijas komentaruose!
Deja gyvunai vezami bagazo skyriuje labai daznai neisgyvena. Ne retas atvejis, kai bagazo skyriuje buna pamirstama ijungti sildyma, o be to ten nera garso izoliacijos kaip lektuvo salone. Tik tam tikros kompanijos turi darbuotojus, kurie rupinasi gyvunu, toli grazu ne visos.
Gyvūnų mirusių tik dėl to, kad jie skrido lėktuvu nebūna. Skrendant lėktuvu, gyvūnams, kaip ir žmonėms gali paūmėti lėtinės ligos ar sveikatos sutrikimai. Tačiau skridimas lėktuvu mirties priežastimi būti negali. Gyvūnai bagažo skyriuje nėra gabenami kartu su lagaminais – gyvūnų gabenimui yra skirtas atskiras krovinių skyrius. Taip pat visos oro linijos, kurios skraidina gyvūnus, turi darbuotojus kurie rūpinasi gyvūnais. Visi mūsų klientai, kurie skrido su gyvūnais liko patenkinti – nusiskundimų dėl gyvūno sveikatos negavome.
Mano katė net pusvalandžio kelionės mašina neištveria, tai apie gabenimą lėktuvu baisu net pagalvoti. Visas salonas skambėtų nuo jos kniaukimo ir aplinkiniai būtų pikti…