Labai dažnai sulaukiame klausimų apie gyvūnų gabenimą. Pagrindinis dalykas, kurį turite žinoti – gyvūną galima vežti dviem būdais: salone ir bagažo skyriuje.Salone gyvūnas gali būti vežamas su sąlyga, kad jis visą laiką bus uždarytas kelioninėje dėžėje, kurios išmatavimai atitinka pasirinktos skrydžių kompanijos salono bagažo dydžio reikalavimus. Keturkojo mažieji namai vežami šalia lagamino (t. y. keleivis pasiima ir bagažą, ir augintinį), o šios paslaugos kaina – nuo 50 € į vieną pusę. Primename, kad kai kurios šalys, pvz. Didžioji Britanija ar Skandinavijos valstybės taiko ypatingai griežtas gyvūnų įvežimo į šalį sąlygas. O kai kurios aviakompaniojs (pvz. Ryanair ar Wizzair) gyvūnų neskraidina visai – išimtis taikoma tik aklųjų šunims vedliams, o apie tai būtina informuoti iš anksto.Bagažo skyriuje vežami dideli gyvūnai, kurie netelpa į salono bagažo reikalavius atitinkančias dėžes. Dėl gyvūno saugumo nerimauti neverta, nes jais pasirūpina personalas: pagirdo, pavedžioja, laiko specialiuose skyriuose.

Dėl gyvūno saugumo nerimauti neverta, nes jais pasirūpina personalas: pagirdo, pavedžioja, laiko specialiuose skyriuose.
Nesvarbu kokiu būdu gyvūną skraidinsite, jiems būtinas europasas (jei kaliaujama ES šalyse), mikrolustas (kitaip vadinamas čipu arba lustu) ir skiepai. Kiekviena šalis nustato savas taisykles, tad pasidomėkite iš anksto.Ar dažnai skraidote su augintiniais? Kur toliausiai esate skridę? Ar gerai keturkojis jautėsi? Papasakokite istorijas komentaruose!