Daug aistrų sukėlusi Ryanair ir WizzAir dvikova mus įkvėpė dar vienam palyginimui: Air Lituanica ir AirBaltic. Šias oro linijas lyginame, nes jos yra panašaus „kalibro“: siūlo geras kainas, tačiau savęs nelaiko pigiomis, t.y. dažniausiai skraido į arti miestų esančius brangesnius oro uostus, akcentuoja aptarnavimo kokybę ir lankstumą. Verta paminėti, kad abi įmonės po savo prekės ženklais pardavinėja ne tik savo vykdomus, bet ir partnerių skrydžius. Todėl kartais patirtys gali skirtis, nes jas suteikia skirtingos įmonės.

Bilietų kainos

Kainos labai panašios. AirBaltic dažniau vykdo išpardavimus ir juos taiko visiems savo skrydžiams, apie juos paskelbia iš anksto. Air Lituanica nuolaidas dažniau siūlo konkrečioms kryptims ir apie jas paskelbia kelios dienos prieš skrydį. 

Rankinis bagažas

Abi kompanijos siūlo vienodus rankinio bagažo dydžius ir svorius, tačiau AirBaltic labai griežtai reikalauja turėti tik vieną bagažo vienetą, o Air Lituanica leidžia papildomai turėti kompiuterio dėklą ar nedidelį moterišką rankinuką.

Registruojamas bagažas

Skrisdami su abiem kompanijomis galėsite registruoti tokio paties dydžio lagaminus. Tačiau Air Lituanica vieno bagažo vienetą įtraukia į bilieto kainą, o AirBaltic prašo už tai susimokėti papildomai. 

Krypčių pasirinkimas

AirBaltic siūlo daugiau krypčių, taip pat vykdo skrydį Vilnius – Ryga, kuris labai praplečia patogiai pasiekiamų miestų sąrašą. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad dauguma skrydžių vykdomi per Rygą, todėl net vykstant į gan artimas sostines, tenka atlikti persėdimą. Tuo tarpu Air Lituanica turi mažesnį krypčių kiekį, tačiau pagrindiniai Europos miestai pasiekiami be persėdimų.Paminėtina, kad Air Lituanica neturi skrydžių į Londoną.

Aptarnavimas

Abi kompanijos nėra žemų kainų kategorijos, todėl iš esmės aptarnavimas yra geras. AirBatic turi daugiau patirties, todėl dažnai sklandžiau sprendžia susidariusias problemas. Bagažo dingimo atvejais AirLituanica dažnai greičiau randa bagažą – vykdant tiesioginius reisus tai atlikti paprasčiau.

Maitinimas

Abi kompanijos maistu nevaišina – reikia pirkti iš meniu (Air Lituanica vaišina tik verslo klasės keleivius), tačiau jei skrydis vykdomas per partnerių aviakompaniją, maitinami būsite pagal jų standartus. Galite iš anksto susipažinti su Air Lituanica meniu ir AirBaltic meniu ir net iš anksto užsisakyti maistą.

Vėlavimai ir atšaukimai

Air Lituanica skrydžius atšaukia ir nukelia dažniau ir, deja, dažniau tai daro paskutinę minutę. AirBaltic turi didesnį lėktuvų parką, todėl pakeitimus vykdo rečiau ir apie juos praneša iš anksto. 

Bilietų laiko keitimas ir atšaukimas

Abi kompanijos turi ir standartinius, ir PROMO bilietus, kurių nei atšaukti, nei keisti negalima. Žinoma, jie pigesni už aukštesnės klasės bilietus, kuriuos nusipirkę turėsite kiek daugiau laisvės.

Oro uostų lokacijos

Oro uostai identiški. Abi kompanijos renkasi geresnius, o ne biudžetinius oro uostus.Atkreipiame dėmesį, kad AirBaltic dėl dažnų skrydžių su partneriais, persėdimus vykdo skirtinguose oro uostuose. Būkite atidūs ir atsakingai planuokite persėdimui reikalingą laiką!

Gyvūnų gabenimas

Gabena abi įmonės, tačiau AirBaltic vienintelė kompanija su kuria galima gyvūnus iš Lietuvos gabenti į Didžiąją Britaniją (kitos kompanijos į šią šalį augintinių skraidinti negali). Beje, skrendant į Didžiąją Britaniją, gyvūnai gali būti gabenami tik bagažo skyriuje. 

Vietų pasirinkimas lėktuve

Už papildomą kainą sėdimas galima rinktis abiejose kompanijose. Kainos labai panašios. 

Registracija (check-in)

Air Lituanica siūlo nemokamą registraciją oro uoste, o AirBaltic reikalauja registraciją įvykdyti internetu ne anksčiau nei 72 val. prieš skrydį ir atsispausdinti įlaipinimo kortelę arba turėti QR kodą telefone. 

Pervežimas

Pervežimo paslaugos nėra aktualios nei vienai kompanijai, nes abi skraido į miestuose (arba šalia jų) esančius oro uostus. Todėl nei Air Lituanica, nei AirBaltic jų neteikia.

Palyginę matome, kad abi skrydžių kompanijos turi privalumų, kuriuos galite išsirinkti tik jūs, mieli keliautojai, atsižvelgdami į savo poreikius. Skrendu.lt komanda visada pasirengusi padėti priimti šį sprendimą!O su kuo dažniau skraidote jūs – Air Lituanica ar AirBaltic?