Esminis, neišvengiamas ir, iki šiol, atrodė, neišsprendžiamas ginčas šiandien bus baigtas. Kas geriau: Ryanair ar WizzAir? Trumpai ir aiškiai netrukus atsakysime į šį klausimą. Visa Skrendu.lt komanda susėdome ir apsvarstėme pagrindinius aspektus, kurie svarbūs renkantis oro linijas. Palyginome. Pasvėrėme. Suskaičiavome taškus ir turime atsakymą!

Bilietų kainos

WizzAir bilietų kainos mažesnės, taip pat jie dažniau skelbia išpardavimus ir akcijas. Taškas WizzAir.

Rankinis bagažas

Ryanair į skrydžio kainą iškart įtraukia du vienetus rankinio bagažo, kurie dar ir didesni už WizzAir. Tašką skiriame Ryanair.

Registruojamas bagažas

WizzAir registruojamas bagažas yra beveik dvigubai didesnis (32 kg) už Ryanair (20 kg). Kainos – panašios. Antrasis taškas WizzAir’ui.

Krypčių pasirinkimas

Iš Lietuvos abi oro linijos turi panašų skrydžių pasirinkimą. Taškų neskiriame nei vienai.

Aptarnavimas

Nei viena oro linija nesiūlo aukšto aptarnavimo, tačiau Ryanair turi geresnes sąlygas keliaujantiems su kūdikiais. Pusė taško Ryanair’ui, nes kelionės su vaikais aktualios ne visiems.

Maitinimas

Abiejų linijų meniu panašūs, nei viena netiekia nemokamo maitinimo kad ir kaip toli skristumėte. Neapdovanosime nei vienos.

Vėlavimai ir atšaukimai

Ryanair džiaugiasi puikia statistika: jie ypač retai vėluoja ir atšaukia skrydžius, taip pat ankščiau praneša apie tvarkaraščio pasikeitimus. Taškas Ryanair!

Oro uostų lokacijos

Deja, abi oro linijos dažniau renkasi toliau nuo miestų esančius oro uostus. Taip jie gali pasiūlyti žemesnes skrydžių kainas. Negalime skirti nei vieno taško.

Gyvūnų gabenimas

Nei vienos linijos augintinių neskraidina. Po 0 taškų.

Vietų pasirinkimas lėktuve

WizzAir vietų nepriskiria visai. Ryanair vietas priskiria, o patogesnes leidžia nusipirkti. Taškas Ryanair’ui.Papildymas: nuo gegužės 1 d. WizzAir taip pat vietas priskirs perkant bilietus, o patogesniųjų pasirinkimas kainuos pigiau nei Ryanair.

Pervežimas

Abi oro linijos siūlo patogią paslaugą – keleivių pervežimą iš oro uosto į miesto centrą (šį transportą galite užsisakyti tiesiog paskambinę į Skrendu.lt biurą – 8 5 208 0000). Ryanair’as pasistengė ir sukūrė platesnes pervežimo paslaugas, kurios, dažniausiai, dar ir pigesnės. Paskutinysis taškas – Ryanair’ui!Skaičiuojame rezultatus! Ryanair surinko 4,5 , WizzAir – 2 taškai. Nugalėtojas aiškus – prizą įteikiame airių pigių skrydžių kompanijai.  Žinoma, kiekvienas skrydis – ypatingas, todėl kaskart rinkitės oro linijas pagal situaciją. Bet jei kada galvoje arba draugų kompanijoje kils didysis klausimas, dabar turėsite daug argumentų!Kokio oro linijų palyginimo norėtumėte kitą kartą?