Prancūziją bent kartą gyvenime aplankyti yra būtina. Dažnas čia apsilankęs sunkiai išsirenka iš galybės lauktuvėms tinkančių dalykų. Kad apsispręsti būtų lengviau, pateikiame keletą idėjų, ką parvežti iš viešnagės Prancūzijoje!

Miniatiūrinė Eifelio bokšto kopija

Ne paslaptis, kad dauguma turistų, keliaujančių į Prancūziją, savo kelionės tikslu renkasi Paryžių. Šis neišpasakyto grožio ir istorinės reikšmės miestas yra viena populiariausių turistų krypčių visame pasaulyje! Romantiškasis Paryžius turi ką pasiūlyti ir mažiems, ir dideliems. O ką gi iš jo parvežti? Ką kitą, jeigu ne mažytę Eifelio bokšto kopiją? Įsigykite raktų pakabuką, gėrimų atidarytuvą, puoduką ar magnetuką.

 Knyga iš bukinistų

Prie Senos upės krantinės centrinėje Paryžiaus dalyje atrasite kioskelių, kuriuose galite išsirinkti jau perskaitytą knygą, žurnalą, muzikos įrašų ar paveikslą su nuostabia šio miesto panorama. Visa tai primins žavųjį miestą bei sutiktus prekeivius.

Dėžutė migdolinių pyragaičių

Migdoliniai orinukai (angl. macaroons) yra vienas žinomiausių prancūziškų desertų. Šių mažyčių saldėsių atrasite viso pasaulio kavinėse, tačiau Prancūzijoje jie vis tiek turėtų būti ypatingiausi.

Kvepalai

Buteliukas kvepalų ar odekolono yra puikus lauktuvių pasirinkimas! Kas geriau primena Prancūziją negu kasdienis kvėpinimasis subtiliais prancūziškais kvapais? Siekiantiems originalumo patiks kai kurių kvepalų namų siūloma paslauga – asmeninių vienetinių kvepalų gamyba.

Prancūziškas sūris

Dar vienas garsus prancūziškos virtuvės pasididžiavimas – sūris. Tai puiki dovana ne tik prisiekusiems kulinarijos gerbėjams. Prancūziško sūrio tikrai būtina paragauti visiems! Prancūzijoje sūrio (pranc. fromage) rūšių ir skonių yra tikra galybė! Vienas iš garsiausių istorijoje Prancūzijos prezidentų Šarlis de Golis yra skundęsis, kad nelengva valdyti valstybę, kurioje yra net 246 skirtingos sūrių rūšys. Daugelyje sūrinių (pranc. fromagerie) sūrį galima susipakuoti vakuuminėse pakuotėse ir taip palengvinti jo transportavimą. Žinoma, reikėtų vežti subrendusį sūrį, nes šviežią privaloma laikyti šaltai.

„Mažasis princas“

Antuano de Sent Egziuperi kūrinys „Mažasis princas“ yra viena populiariausių knygų pasaulyje ir buvo pripažinta geriausia XX a. prancūzų kalba parašyta knyga. Šis kūrinys susilaukė milžiniško populiarumo visame pasaulyje – pagal jį statomi filmai, kuriami spektakliai, kūrinys adaptuojamas visų amžių skaitytojams ir yra interpretuojamas iš naujo. Tai viena knygų išverstų beveik į visas pasaulio kalbas! Parvežkite namo šią knygą originalo kalba ir pradžiuginkite artimuosius neįprastomis lauktuvėmis! Kas žino, gal tai įkvėps surinkti šios knygos vertimo visomis kalbomis kolekciją?

Druska ir prieskoniai

Druska atrodo tarsi labai įprastas prieskonis, kuriam ypatingo dėmesio skirti nereikėtų. Tačiau Šiaurės Prancūzija, ypač Bretanės regionas, pasižymi visame pasaulyje garsėjančia druska. Šią prancūzai vadina fleur de sel. Ši jūros druska yra viena iš labiausiai virtuvės šefų vertinamų, o kartu ir – viena brangiausių pasaulyje. Visas jos unikalumas ir brangumas yra išskirtinai lėtos gavybos technologijos pasekmė. Ypač atsargiai ir atsakingai išgaunant mažus druskos kiekius galima džiaugtis geriausia ir labiausiai vertinama jos kokybe. Dar vienas, ypač gurmanų vertinamas, prancūziškas delikatesas yra iš pietų Prancūzijos kilusios prieskoninės Provanso žolelės. Žolelių sudėtį tradiciškai sudaro rozmarinai, čiobreliai, levandos, raudonėliai ir dašiai. Nėra nustatytų fiksuotų jų maišymo proporcijų. Šis prieskonių mišinys tinka gardinti beveik visų rūšių patiekalus ir padažus. Nors šių prieskonių galima nusipirkti ir Lietuvoje, Prancūzijoje jų skonis – tikriausias ir sodriausias!

Nesvarbu, ką parvešite lauktuvių iš Prancūzijos: maisto produktų (prieskonių, sūrio) ar suvenyrų, knygų, aksesuarų – svarbiausia kartu su savimi parsivežti ir dalelę šios nuostabios šalies gyvenimo būdo. Ne veltui sakoma, kad prancūzai puikiai įvaldę gyvenimo meną. Tegul lauktuvės iš Prancūzijos įkvepia jūsų artimuosius sekti šios tautos pavyzdžiu ir gyvenimą gyventi su meile ir džiaugsmu!