Keliauti nėra brangu. Lėktuvo bilietą, perkant iš anksčiau, gali gauti ir už 30 Eur, o kelionės išlaidos sumažės vietoj brangaus Paryžiaus pasirinkus pigesnį Kijevą. Nėra laiko? Juk yra savaitgalis! Skrendu.lt pigių skrydžių ekspertai atrinko ir su alytausgidas.lt skaitytojais dalinasi trimis itin pigiomis Europos kryptimis, kurios tikrai pažadins norą keliauti jau dabar.

Kijevas – didmiesčio dvasia su mažiau turistų

Jei norite gauti geriausia, ką gali pasiūlyti didmiestis, tačiau lankytinose vietose, restoranuose ir metro sutikti mažiau turistų, rinkitės Kijevą. Praeitais metais čia apsilankė tik 1,9 mln. turistų kai Paryžiuje vien per pirmąjį metų pusmetį – 17,1 mln. Kijeve pajusi didmiesčio dvasią – čia gyvena beveik 3 mln. gyventojų, gali klaidžioti tarp aukštų betoninių pastatų lyg Niujorke, o gatvėse daug eismo ir judesio. Šis miestas tikrai verčia žavėtis architektūra – pamatysite UNESCO saugomą Šv. Sofijos soborą su trylika paauksuotų kupolų, stačiatikių Vatikanu tituluojamą Kijevo Pečorų laurą – olų vienuolyną, už Niujorko laisvės statulą aukštesnį, milžinišką „Motinos Tėvynės“ paminklą.

Kainos Kijeve

Įėjimas į Pečorų laurą – 1,6 Eur

Kelionė metro – 0,26 Eur

Kokteilis bare – 2–3 Eur

Ekskursija su gidu muziejuje – apie 1 Eur

Pats Rumunijos grožis – gamtoje ir mažuose miesteliuose

Rumuniją būtų galima pavadinti dar neatrastu kraštu. Ten lankęsi keliautojai ypatingai giria gamtą – kalnus, slėnius, ežerus ir upes, kalnų kaimelius, kuriuose slepiasi tikrasis šalies grožis. Transilvanijos regione galite išvysti UNESCO saugomų viduramžių miestelių su fortifikuotomis bažnyčiomis (Sighisoara, Brasov, Sibiu), į Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktų vienuolynų išdailintų piešiniais iš išorės, taip pat UNESCO saugomų miškų Karpatų kalnuose. Užsukus į Rumunijos sostinę Bukareštą verta pamatyti Parlamento rūmus – tai antras pagal dydį administracinis pastatas pasaulyje po Pentagono, „Viktorijos kelią“ (rum. Calea Victoriei) – seniausią ir vieną gražiausių gatvių mieste, pasivaikščioti plačiais bulvarais, juostais „Gražiosios eros“ (pranc. Belle Époque) statiniais, dėl kurių miestas pelnęs „Mažojo Paryžiaus“ vardą.

Kainos Rumunijoje

Įėjimas į Parlamento rūmus – 8,4 Eur

Kelionė metro – 0,42 Eur

Nakvynė 4* viešbutyje – apie 40 Eur

Pietūs restorane – apie 5 Eur

Bulgarija – egzotika alsuojanti Balkanų šalis

Bulgarija lietuviams turbūt daugiausiai asocijuojasi su pigiu poilsiu Juodosios jūros kurortuose, tačiau egzotiška Balkanų šalis gali pasiūlyti kur kas daugiau. Čia tikrai verta leistis į žygius pėsčiųjų takais Rilos ir Pirino kalnuose, išvysti UNESCO saugomų vienuolynų, apsilankyti išskirtiniuose festivaliuose. Nacionalinis Pirino parkas yra taip pat saugomas UNESCO, Balkanų kalnų šlaituose gali išvysti Belogradčiko uolas – neįprasčiausių formų, net iki 200 m kylančias smiltainio piramides, o Rilos kalnuose išvysti sudėtingos architektūros, garsųjį Rilos vienuolyną. Paprastai pirmąjį birželio savaitgalį Balkanų kalnų slėnyje daugiau nei šimtmetį vyksta Rožių festivalis. Ar žinojote, kad iš Bulgarijoje išaugintų rožių išgaunama bene pusė viso pasaulio rožių eterinio aliejaus produkcijos?

Kainos Bulgarijoje

Įėjimas į Rilos vienuolyną – apie 4 Eur

Kelionė viešuoju transportu – 0,77 Eur

Nakvynė 4* viešbutyje Sofijos centre – 47 Eur

Kapučino kavos puodelis – 1,09 Eur

Kur ieškoti pigių skrydžių?

Patogioje skrydžių paieškos svetainėje Skrendu.lt pigų lėktuvo bilietą rasi lengvai ir greitai. Gali rinktis skrydžius į populiariausius Europos miestus ir tolimąsias Azijos šalis. Nori išmokti keliauti tikrai pigiai? Užsuk į svetainę dažniau, nes lėktuvų bilietų kainos kinta kasdien! Keliauk pigiai jau dabar – ieškok pigių skrydžio bilietų Skrendu.lt!