Kokios yra lankytinos Italijos vietos? Klausimas sudėtingas, nes visi Italijos regionai yra verti dėmesio. Bet ką verta pamatyti? Siūlome susipažinti su žymiausiomis Italijos vietomis ir lankytinais objektais, atrinktais pagal miestą. Išsirinkite tai, kas jums arčiausiai širdies. ❤️

Roma

Mikelandželas (it. Michelangelo) buvo genijus, įkvėpęs tolesnę Europos dailės ir skulptūros istoriją. Kai būsite Italijoje, galite apžiūrėti svarbiausius jo darbus. Pavyzdžiui, Siksto bažnyčios lubų freskos laikomos vienu iš iškiliausiu tapybos kūriniu. Jas rasite Siksto bažnyčioje. Dar joje pamatysite ir freską „Paskutinis teismas“. Tiesa, jei norite aplenkti didžiules eiles, siūlome susirasti gidus, kurie organizuoja privačias arba grupines ekskursijas vėlai vakare arba anksti vakare. Kainuos brangiau, bet sutaupysite laiko ir atidžiau įsižiūrėsite į kiekvieną genijaus kurtą detalę.

Atkreipkite dėmesį, kad trys lankytinos vietos Romoje (Koliziejus arba Flavijaus amfiteatras, kuriame vykdavo legendiniai gladiatorių mūšiai; Palatino kalva – viena iš septynių kalvų ir viena iš seniausių miesto vietų; ir Romos forumas) pirmą mėnesio sekmadienį nemokami.

Vatikanas

„Pieta“ – Michelangelo skulptūra, tapusi tam tikru archetipu Europos sąmonėje. Ją galima pamatyti neįtikėtinoje Šv. Petro bazilikoje (La Basilica di San Pietro in Vaticano), esančioje mieste-valstybėje Vatikane.

Beje, kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį visi Vatikano muziejai nemokami.

Milanas

Milano katedra (Duomo di Milano) – viena iš didžiausių katedrų pasaulyje ir tikras Milano simbolis. Gotikinę katedrą statė daugiau negu 500 metų ir iki šiol ją vis atnaujina, tobulina. Čia lankosi ne tik turistai, bet ir vietiniai gyventojai. Ar žinojote, kad jūsų laikas gali būti kitoks? Nes Milano katedroje savo laikrodį galite nustatyti pagal katedros saulės laikrodį.

Poilsis neturi būti monotoniškas. Niekas neatgaivina ir neįkvepia geriau negu kokybiškos pramogos. Juolab kai Italija – operos kraštas, joje neapsilankyti būtų nuodėmė. Būtent Milano opera La Scala bent vienai dienai pavers jus karaliais. Tik skubėkite iš anksto nusipirkti bilietus, bent prieš porą mėnesių, nes jie išparduodami akimirksniu. Operoje yra puikus muziejus ir galite užsisakyti ekskursiją po užkulisius, per kurią apžiūrėsite tai, ko nemato eilinis žiūrovas.

Florencija

Florencijoje rasite daugybę renesanso meno ir architektūros. Pavyzdžiui, Uffizio galerijoje (Galleria degli Uffizi) – viename iš garsiausių muziejų pasaulyje – žadą atima Botticellio, Leonardo da Vincio, Raffaello ir, žinoma, jau minėto Michelangelo darbai. Čia pamatysite ir „Dovydą“ – tobulą 5,17 m aukščio Michelangelo kurtą skulptūrą Akademijos galerijoje (Galleria dell’Accademia) Florencijoje.

Venecija

Venecija – įstabios architektūros centras, idealiai tinkantis poilsiui dviem. Nors įėjimas daug kur mokamas, į bizantiškojo stiliaus penkių kupolų šedevrą Šv. Morkaus baziliką (Basilica di San Marco) pateksite nemokamai. Beje, Venecijoje su baroko virtuozu Vivaldžiu artimesnę pažintį galite užmegzti nemokamame Muzikos muziejuje (Museo della Musica).

Piza

Pizos bokštas (Pisa) to paties pavadinimo Toskanos mieste vis dar linksta. Niekas iki šiol tiksliai neišsiaiškino, kodėl jis toliau juda. Jis buvo pastatytas XII amžiuje ir, nepaisant visko, tikimasi, kad jis stovės (t. y. links) ir toliau bent kelis šimtus metų. Tad keliautojai išvys ne tik neįtikėtiną reiškinį Italijoje, bet ir tikrą įkvėpimo šaltinį nuotraukoms.

Neapolis

Netoli Neapolio ilsisi Pompėjos (Pompei) miestas. Dabar tai – istorinė relikvija, kurią gyvą po pelenais palaidojo Vezuvijaus ugnikalnis, išsiveržęs 79 metais. Amžiams užkonservuota istorija leidžiasi apžiūrima turistų jau daugiau negu 250 metų ir yra viena iš labiausiai lankomų vietų Italijoje.

Užteks kankintis su šaldytomis picomis, paragaukite nesumeluoto skonio! Tikrą picą rasite Pietų Italijoje – Neapolyje. Užsisakykite iš pirmo žvilgsnio, atrodytų, pačią paprasčiausią Margaritos picą ir suprasite, kodėl kartais tobulumas slypi paprastume. Jei picą jau įveikėte, pats laikas puodeliui kavos.

Sicilija

Norisi iššūkių? Pabandykite užkopti į Sicilijos vulkaną. Jo kateris – vis dar aktyviai budi, todėl šis pasivaikščiojimas bus proga patirti aštrių pojūčių. Jei visgi nemėgstate iššūkių, nuvykę į Siciliją, tiesiog ramiai pasivaikščiokite ir pasigrožėkite fantastiškais vaizdais. Norisi tarpinio varianto? Išsinuomokite automobilį ir keliaukite juo, jei jūsų pernelyg negąsdina sudėtingesni negu Lietuvoje keliai. Džiugu ir tai, kad Sicilijoje yra šiltesnis klimatas negu Šiaurės Italijoje ar centrinėje šalies dalyje, todėl kartais net lapkritį čia dar galima degintis ir maudytis.

Kokius paplūdimius verta pamatyti?

Svajojate apie poilsį paplūdimyje? Italijoje yra daugybė nuostabių paplūdimių. Pvz., Italijos Apulijos (Puglia) regionas prie Viduržemio jūros atgaivins, o jo maistas įkvėps eksperimentams, kuriuos galėsite tęsti, kai grįšite namo.

Nemokamos lankytinos vietos Italijoje:

Kiekvieną pirmą mėnesio sekmadienį visi valstybiniai Italijos muziejai nemokami.

Ką dar galima pamatyti nemokamai?

Ieškokite švenčių ir festivalių! Pajusti miesto atmosferą ir jo ritmą lengviausia tada, kai visi atsipalaidavę. Pasidomėkite, kada vyksta Venecijos festivalis ir / ar kiti renginiai, ir galbūt tai taps visos kelionės stipriausiu įspūdžiu, nes visi renginiai yra gausiai lankomi tiek vietinių, tiek atvykėlių.