Atostogauti… Kur? Šis klausimas kirba mūsų galvose kaskart, kai pradedame galvoti apie originaliai ir ypatingai praleistą laiką. Juk visada norisi gražių akimirkų, gero oro, skanaus, gal net egzotiško maisto ar netikėtų atradimų, tiesa? KUR kelsime sparnus ar krausime lagaminus šį kartą?

Svarstote, kur norėtumėte atversti pirmąjį kelionių dienoraščio puslapį ir kur atostogauti – Lietuvoje ar užsienyje? Skrendu.lt komanda pasinėrė į diskusiją, Jūsų dėmesiui – jos rezultatas, kuris, tikime, padės apsispręsti dėl savo atostogų.

Šeima prie jūros

PAJŪRIS

Lietuva: vaikystėje įspūdį daro viskas: šaltas jūros vanduo, smėlėtas paplūdimys ir prekeiviai, siūlantys užkandžius, gėrimus ar unikaliu pajūrio akcentu tituluojamus vafliukus. Štai, Skrendu.lt komandos narė Skaistė diskusijoje pasineria į prisiminimus: „Aš, padariusi ilgesnę pertrauką ir laksčiusi po užsienio kraštus, kartą nusprendžiau pasirinkti Lietuvos baltą smėlį ir stingdantį jūros vandenį. Nenusivyliau, o tik šypsodamasi dar kartą apžvelgiau taip gerai pažįstamas vietas, kurias, būdamas vaikas, taip mylėjau. Širdį lyg kas būtų suspaudęs – juk kadaise viską paniekinusi nurašydavau pačiam tikriausiam nuoboduliui, menkindavau savo žemę palyginusi su Vakarų Europos turtinga kultūra ar Rytų Europos savitumu.“

Palangos paplūdimys

Užsienis: norisi pažinti kitokį pajūrį? Tuomet jūsų kelionių kompasas turėtų sustoti ties Kroatijos smėlėtais paplūdimiais – čia ir lepinanti saulė, ir šiltas vanduo, ir draugiški žmonės, tiesa, nesiūlantys užkandžių ar šaltų gėrimų, bet visada dovanojantys gerą nuotaiką. O kur dar visuomet saulėta Turkija ar charizmatiškoji Ispanija? Ten mažų mažiausiai malonią atmosferą sukelia linguojančios palmės ir užsiemimai poilsiautojams: aerobika/zumba, žaidimai, vandens pramogos.

SVEIKATINGUMAS

Lietuva: jeigu diskusijoje kovotumėte už atostogas Lietuvoje, siūlome apžvelgti ir kitus, kiek nuo jūros nutolusius kraštus. Pavyzdžiui, kodėl pirmojo kelionių dienoraščio puslapio nepažymėjus Lyno keliu Druskininkuose? Juk ši unikali Lietuvos vieta ne tik atsiskleidžia savo grožiu, bet ir deklaruoja ekologišką turizmo idėją: vienintelis Lietuvoje veikiantis lynų keltuvas neteršia aplinkos, tad puikiai tinka entuziastams ir yra draugiškas gamtai.

Lynų kelias

Užsienis: navigacija prašo sukti tolyn į pietus. Čia atrasime tikrai nuostabių kraštų, kurie lepins saule, kels susižavėjimą savo tradicijomis ar įkvėps individualia gyvenimo filosofija. Štai atsakas Druskininkams – Turkijos Pamukalė – tikra gamtos dovana, taip vertinama dėl savo gydomųjų terminių šaltinių ir gausaus kalcio druskų kiekio. Čia lygiai taip pat galima pasisemti gyvybinės energijos – į Pamukalę bei žymųjį Kleopatros baseiną keliautojai skuba ne tik pasilepinti, bet ir pasimėgauti unikalia vietos istorija.

Pamukalė Turkijoje

GAMTA

Lietuva: kitas Lietuvos objektas taip pat ne mažiau nustebins: Kupiškio rajone įsikūrusi sala, kiek šmaikščiu pavadinimu „Uošvės liežuvis“, kviečia pasigrožėti daugiau nei 50 rūšių medžių, kuriuos juosia poilsio aikštelės su pavėsinėmis ir pažintiniais takais.

Užsienis: ar esate girdėję apie žavinguosius Singapūro sodus? Jų grožis stebina ir traukia kiekvieną gamtos mylėtoją. Daugiau nei šimtą hektarų užimantis gamtos stebuklas Jums pasiūlys vandens parkų, botanikos sodų, poilsio zonų, oranžerijų įvairovę. Tik spėk mėgautis šio rojaus privalumais!

SIngapūro sodai

PILIAKALNIAI ar KALNAI?

Lietuva: tiems, kurie akis gano aukštų kalvų viršūnėse, Skrendu.lt komanda primena Lietuvoje žinomus ir gerbiamus Kernavės piliakalnius. Aukuro kalnas, Mindaugo sostas ar Lizdeikos kalnas – tai tik  vieni iš daugelio archeologinių paminklų. Skvarbi keliautojo akis turi juos įvertinti!

Karnavės piliakalniai

Užsienis: kad įvairovės būtų dar daugiau, neužmirškite ir vienos kalnuočiausių Europos valstybių – Gruzijos. Gamta atims žadą net ir visko mačiusiems keliautojams. Štai, kad ir Šchara – aukščiausias Gruzijos kalnas! Jis savo didingumu ir grakštumu skatina bene alpinizmui!

Gruzijos kalnai

DISKUSIJOS REZULTATAS

Tobulų atostogų receptą kuriame patys!

Ir vis dėlto, kad ir kokią kryptį pasirinksite, nepamirškite, jog svarbiausias ingredientas tobulam atostogų receptui – gebėjimas atrasti, noras patirti ir mėgautis smulkmenomis! Juk laimė ir geras nusiteikimas – mumyse. Žinoma, kai lėktuvo bilietai kišenėje…

Linkime tobulų atostogų su SKRENDU.LT!