Kuo malonesnė ir įspūdingesnė kelionė, tuo sunkiau po jos grįžti į „normalų“ gyvenimą. Tai patyrė daugelis. Šis reiškinys net turi pavadinimą – pokelioninė depresija. Ji pasireiškia apatija, nostalgija, nuovargiu, kartais net miego ar valgio sutrikimais. Visa tai gan greitai (dažniausiai per savaitę) praeina savaime. Tačiau iš šios depresijos galima išpešti šį tą gero. Šie patarimai padės greičiau įveikti nemalonias emocijas ir netgi iš jų gauti naudos:

Neskubėkite grįžti

Neverskite savęs grįžti į įprastinį gyvenimą kuo greičiau. Organizmui reikia laiko. Suplanuokite laiką taip, kad bent savaitę vakarais galėtumėte pailsėti, o darbe pabandykite susitarti dėl mažesnio krūvio. Pamatysite, po savaitės jausitės puikiai.

Tęskite kelionę

Atostogų išvyka jus išmokė daugybę dalykų. Nepalikite jų tolimame krašte. Patiko vietinė virtuvė? Nusipirkite receptų knygą. Išbandėte tradicinius šokius? Paieškokite mokyklos, kur toliau tobulinsite judesius! O gal net pradėkite mokytis patikusios kalbos!

Išmoktas pamokas pritaikykite kasdienybėje

Kelionėje teko pakeisti gyvenimo būdą. Kai kurie nauji įpročiai gali būti labai naudingi kasdienybėje. Tikrai žiūrėjote mažiau televizoriaus, mažiau laiko leidote internete. Išmokote gyventi su mažiau daiktų. Lengviau bendravote su žmonėmis.  Pagalvokite patys, sudarykite sąrašą – net ir ši savirefleksija bus labai naudinga!

Likite kelionių pasaulyje

Kelionė – ne tik aplinkos pakeitimas, bet ir vidinė būsena. Ją galite pasiekti tiesiog būdami tarp žmonių, kurie šiuo metu atostogauja jūsų krašte. Užsiregistruokite CouchSurfing.org – ten galėsite būti pasiekiamas atvykstančių turistų, aprodysite jiems miestą, pasidalinsite istorijomis. Jei planuojate ieškoti naujo darbo, pagalvokite apie svetingumo sektorių – viešbučius, hostelius, turizmo informacijos skyrius. Ten nuolat būsite apsupti keliaujančių sielų.

Ruoškitės kitai kelionei

Be abejonės, geriausias būdas pabėgti nuo pokelioninės depresijos – svajoti apie naują išvyką. Jei galite tai sau leisti, iškart nusipirkite skrydžio bilietus ir po truputį skaitykite apie lankytinus objektus ir vietos kultūrą, planuokite maršrutus, ieškokite apgyvendinimo. Arba tiesiog ant stalo pastatykite stiklainį su užrašu „Nauja kelionė“ ir kas savaitę įmeskite tiek, kiek galite. Pamatysite, po truputį sutaupysite ir kelionei. O pats procesas bus irgi malonus!O jus ar stipriai kankina pokelioninės depresijos? Kaip su jomis kovojate?