Kelionė su vaikais – iššūkis visiems: ir vaikui, ir jums, ir kelionės draugams, kuriuos trumpam sutiksite lėktuve ar viešbutyje. Tačiau po sėkmingos kelionės tapsite dar tvirtesne šeima, iki tol kankinę maži kaprizai taps visiškai nereikšmingi, o nauju hobiu taps naujos išvykos planavimas. Dalinamės patarimais kaip pirmąją kelionę su šeima paversti puikiomis atostogomis.

Apdovanokite už gerą elgesį

Jei mažylis buvo kantrus po ilgo skrydžio ar laukimo eilėje, apdovanokite jį mažomis premijomis. Tobula, jei šios vaiką dar ir užims – pvz. spalvinimo knygutė ar konstruktorius. Jų galite nuolat turėti kuprinėje arba išsirinkti iš turistinių suvenyrų, kurie dažnai būna nebrangūs, o vaikui vėliau primins apie kelionę. Dviguba nauda!

Apsistojimui ieškokite vietos su atskira erdve vaikui

Jei po ilgos dienos mažylis bus pavargęs ir norės miegoti, jums nuo to tik geriau. Deja, jei atžala jautri šviesai, galite užmiršti apie televizorių, pokalbį ar net ir knygos skaitymą. Atskiras kambarys išties padidins kelionės kokybę – pasidomėkite galimybėmis prieš išvykdami.

Įsigykite gerą draudimą

Jeigu kartais kelionės draudimą sau „užmirštate“, tai vaiką apdrausti būtina. Nežinia, kaip jis sureaguos į pasikeitusį maistą ar klimatą. Be draudimo net ir paprastas vizitas pas gydytoją gali tapti labai brangus.

Užpildykite planšetinį kompiuterį pramogomis

Parsisiųskite daug filmų, žaidimų, piešimo programėlių ir kitų pramogų. Kelionėje jų ieškoti nebus nei laiko, nei bevielio interneto. Net jei stengiatės vaiko neužimti kompiuteriu, jis bus išties nepamainomas skrydžių metu arba vakare, kai norėsite pabūti vieni. Patariame atsisiųsti programėlę su natūralių garsų įrašais: lietaus, medžių ošimo, laužo spragsėjimo ir pan. Jei vaikas jautrus garsams, o apsigyvensite ne pačioje ramiausioje miesto vietoje, įrašai padės jam užmigti.

Teisingai pasirinkite atostogų vietą

Teisinga kelionės kryptis – pusė recepto geroms atostogoms. Mažamečių vaikų tėveliai dažnai užmiršta savo poreikius, tačiau išvyka turite mėgautis visi, todėl gerai apmąstykite, kas džiugins visą šeimą. Atrakcionų parkai dažnai turi pramogų įvairaus amžiaus žmonėms – net suaugusiems. Gal tai galėtų būti vienas iš kelionės objektų jums? Jei keliaujate su vežimėliu, pasidomėkite, ar viešbučio apylinkėse patogūs šaligatviai, o gyvenamą vietą rinkitės arti aktualiausių objektų.

Nebijokite skrydžio

Skrydis sunkus ir suaugusiems, ir vaikams. Nenuostabu, jei šie pradės verkti. Niekas nenori būti TAIS tėveliais, kurių vaikas trukdo visam lėktuvui. Bet atminkite, kad dauguma keleivių irgi yra tėveliai, kurie tai jau patyrė. Likite ramūs, šypsokitės, nesinervinkite (vaikas, pamatęs, kad verksmu jus veda iš kantrybės, skrydžiuose visada elgsis triukšmingai, nes taip kontroliuos situaciją), prašykite pagalbos. Kaprizai praeis greičiau nei manote.

Neskubėkite

Kelionė su vaiku niekada nebus tokia įtempta kaip keliaujant vienam. Jei esate įpratę prie ilgų žygių arba daugybės pramogų per vieną dieną, keiskite lūkesčius. Kelionė turi būti maloni visiems, todėl lėtai ir užtikrintai ja mėgaukitės!

Nuomokitės inventorių

Priklausomai nuo vaiko amžiaus, jam gali reikėti vežimėlio, specialios lovytės ir kitų priemonių. Pasidomėkite, ar jūsų lankomoje vietoje yra vaikų inventoriaus nuoma. Labai gali būti, kad ja pasinaudoti bus daug pigiau nei įrangą skraidintis kartu.Keliaukite kartu su vaikais kuo anksčiau. Nereikia laukti „kol užaugs“ – šitaip tinkamas laikas neateis niekada. Planuokite kruopščiai, tarkitės su patyrusiais draugais, skaitykite straipsnius internete ir atostogos su vaiku taps šeimą stiprinančiu potyriu!