Kai mintyse pulsuoja tik viena mintis – ATOSTOGOS, būkite tikri, jog atėjo metas poilsiui. Juk tai galimybė pažinti pasaulį, naujas kultūras, palepinti save, skirti laiko sau ar savo artimiesiems, pažvelgti į detales visai kitu kampu ar tiesiog – pabūti kažkuo kitu…Prie šios atmosferos formavimo, tikrų tikriausiai, prisideda ir apgyvendinimas. Juk sakoma, kad žmogus yra tai, kas jį supa. Būtent dėl to dažnas keliautojas suka galvą: kaip iš tokios galybės viešbučių pasirinkti tinkamą, kaip neprašauti ir atrasti tą „aukso viduriuką“ ? Jūsų patogumui parengėme keletą vertingų patarimų bei kriterijų, kurie, galbūt, padės apsispręsti renkantis viešbutį tobulam poilsiui kurorte.Pradedame!

Kokių atostogų tikitės?

Sprendimai… Tai visai nesunku! Tiesiog pasvarstykite, ko tikitės iš savo atostogų. Galbūt Jus vilioja planas dedikuoti kelionę aktyviam sportui? Laikote save vakarėlių liūtu ir nieku gyvu nepraleisite Ibizos siautulio? Esate iš tų, kuriems svarbu išnaršyti visą miestą ir aplink esančius lankytinus objektus? O gal tiesiog svajojate apie ramų poilsį paplūdimyje, kaitrią saulę ir knygą? Tai klausimai, į kuriuos atsakyti teks dabar ir čia.Vandens sporto mėgėjams viešbutį rekomenduojame rinktis kuo arčiau jūros ar vandenyno. Atstumas išties reikšmingas norintiems sutaupyti laiko ir nedelsiant pasinerti į aktyvią veiklą. Verta pridurti, jog aktyvus laisvalaikis reikalauja daug energijos, o tinkamiausias jos šaltinis – sveikas maistas ir geras miegas, todėl įsitikinkite, jog viešbutis įsikūręs atokiau šurmulio židinio, o maitinimas – kokybiškas ir pritaikytas sveikam gyvenimo būdui.Išsiilgusiems vakarėlių verta žinoti, jog žyma „šeimoms su vaikais“ – ne tai, ko jūs ieškote. Atminkite – svarbiausi raktažodžiai ieškant viešbučio bus: diskotekos, klubai, muzika, vakarėliai ir barai. Įsitikinkite, jog viešbutis rekomenduojamas jaunimui, o dar geriau – jei jis miesto centre.Miesto tyrinėtojams patariame viešbučio ieškoti miesto centre arba senamiestyje. Gyvenamoji vieta suteiks galimybę greičiau atsidurti įvykių centre, o gyvenimas autentikos apsuptyje leis greičiau prisijaukinti kultūrą bei įsijausti į savitą gyvenimo ritmą.Ieškantiems ramybės ir skubantiems pasilepinti atostogų poilsiu, viešbutį pasirinkti padės šie kriterijai: rami kaiminystė, baseinas, SPA, paplūdimiai, paslaugus personalas, skanaus maisto restoranai, o geriausia – poilsiautojus lepinantis all inclusive. Verta pridurti, jog ieškantys ramybės turėtų vengti viešbučių, rekomenduojamų jaunimui – juk tai nepailstanti, tiksinti vakarėlių bomba.

Jūsų biudžetas

Trumpai – drūtai, du paprasti ir nuoširdūs siūlymai:Nenuvertinkite savo finansinių galimybių! Manote, jog nepakaks pinigų atostogoms kurorte? Būkite kantrūs. Paieškokite akcijų, nuolaidų ar pigesnių viešbučių pasiūlymų. Kartais netikėčiausi pasiūlymai – kantriausiems ir išradingiausiems.„Nešokite aukščiau bambos“. Siūlome realiai įsivertinti savo biudžetą ir galimybes. Nebandykite persistengti ieškodami prabangių 5* viešbučių ir mokėdami daugiau nei išgali kišenė, juk ne visada kaina atitinka kokybę. Kartais ir 3* gali palikti puikų įspūdį ir sukurti puikaus poilsio atmosferą.

Kelionės kompanionai

Keliaujantiems su vaikais svarbiausia išsiaiškinti, ar viešbutyje mažieji poilsiautojai ras užsiėmimų. Jeigų yra vaikų žaidimo aikštelė, čiuožyklos, parkas ar  atskiras baseinas mažiesiems – būkite ramūs, ši vieta kaip tik jums. Jei išsirengėte į kelionę su atžalomis, siūlome paskaityti kitą, itin informatyvų mūsų tinklaraščio įrašą – 8 patarimai kaip keliauti su vaiku.Atostogaujantiems su garbaus amžiaus keliautojais rekomenduojame apgyvendinimą atokiau nuo triukšmingo miesto centro. Tam puikiai tiks nedidukai, jaukūs ir ramūs viešbučiai, įsitaisę ant ošiančio jūros ar vandenyno kranto. Atminkite, kuo viešbutyje mažiau svečių, tuo poilsis kokybiškesnis. Taip pat, jei viešbutyje įrengtas keltuvas, rekomenduojame apsistoti paskutiniame aukšte: mažiau girdimas triukšmas, gražesnis vaizdas.Jei dar neapsisprendete: keliauti vienam ar su kompanija, atsakymą rasti padės mūsų ankstesnis įrašas.

Maitinimas

Kaskart renkantis viešbutį derėtų atkreipti dėmesį, jog maitinimo tipas dažniausiai nurodomas trumpiniu. Egzistuoja daugiau nei keletas variantų, kuriuos vertėtų įsidėmėti ateičiai: BB – su pusryčiais, HB – pusryčiai ir vakarienė, FB – pusryčiai, pietūs ir vakarienė, AI – viskas įskaičiuota, UAI – ultra viskas įskaičiuota.Jei esate iš tų, kurie atostogų metu nori visko ir su kaupu, puikiausias pasirinkimas – AI arba UAI. Tiems, kurie neketina viešbutyje praleisti daug laiko, mėgstantiems vietinius restoranėlius bei išskirtinį maistą, siūlome rinktis BB, HB arba FB, juk kultūrą per maistą pažinti ir atrasti svarbu per vietinių virtuvės prizmę.

Atsiliepimai

Komentarai – išties slidu, tačiau be jų išsirinkti viešbutį kartais gali būti sunkoka, ypač, jei viešbutis yra naujas. Pavienių svečių ar įmonių atsiliepimai gali nudžiuginti, tačiau daugeliu atvejų egzistuoja ir nusivylimo rizika. Vis dėlto, kai kurie pastebėjimai gali būti itin naudingi, ypač, jei šaltinis yra patikimas: konkretūs bei argumentuoti pasisakymai, faktai iš asmeninės patirties – piešia informatyvų viešbučio portretą, todėl siūlome atidžiai panagrinėti atsiliepimų bei įvertinimų skiltį.

Gyvūnai

Ši informacija naudinga tiek gyvūnų mylėtojams, tiek jų draugijos vengiantiems poilsiautojams. Rinkdamiesi viešbutį visada atkreipkite dėmesį į skiltį „draugiški gyvūnams / pet friendly“. Informacija skiltyje sudėlios visus taškus ant „i“. Nepamirškite išsiaiškinti, ar viešbučiai, priimantys gyvūnus, netaiko vienkartinio valymo mokesčio. Pasitaiko atvejų, kai papildomas punktas sąskaitoje „vainikuoja“ atostogų pabaigą. Verta pridurti, jog apie skrydžius su gyvūnais galite paskaityti mūsų ankstesniame patarimų įraše.

Parkingas

Planuojate į viešbutį atvykti nuosavu automobiliu? O galbūt svarstote apie nuomą? Siūlome iš anksto pasidomėti viešbučio parkavimo politika. Kai kurie jų neturi individualių parkavimo aikštelių ar požeminių garažų, todėl tokios sąlygos gali sukelti nemalonumų – papildomas išlaidas.O pagal kokius kriterijus viešbutį renkatės jūs? Galbūt turite išskirtinių, specifiškų patarimų? Galbūt egzistuoja tam tikra tradicija renkantis viešbutį kurorte? Nekantriai lauksime pasisakymų.