Tikriausiai pastebėjote, kad sėkmė, energija ir kūrybiškumas grįžta pakeitus ilgai besitęsiančią veiklą kita išspręsti darbinį uždavinį pasiseka po pasivaikščiojimo ar pietų, o ilgai kurta idėja pagaliau toptelėja tik nuo jos atsitraukus?
Manote, kad Jums reikalingas naujos energijos antplūdis? Šiuo atveju Jums idealiai tiktų trumpa savaitgalio ar mikro-atostogų kelionė!

Nebūtina visus metus laukti atostogų, kad patirtumėte kelionių teikiamą džiaugsmą. Lygiai taip pat, kaip įspūdžiais, naujais potyriais ir teigiamomis emocijomis praturtins nebūtinai patys žymiausi pasaulio miestai. Taigi, šįkart pakalbėkime būtent apie tokius mažiau girdėtas ir tyrinėtas kryptis, tačiau gal dėl to dar įdomesnes?

 šv. Mergelės Marijos bažnyčia Gdanske

Viduramžiškas uostamiestis už valandos skrydžio

Yra miestų, kurie skirti savaitės atostogoms, yra miestų, kurie labiau tinka praturtinančiam savaitgaliui būtent toks yra Gdanskas šiaurinis Lenkijos miestas prie Baltijos jūros. Ne per didelis, puikiai tinkantis tyrinėjimui pėsčiomis ir, svarbiausia, pažeriantis patrauklių turistinių perlų.

Vienas tokių didžiausia pasaulyje gotikinio stiliaus plytinė šv. Mergelės Marijos bažnyčia katedra. Kontrastuojanti smulkių senamiesčio gatvelių bei skverų peizaže ji primena milžinišką Viduramžių laikų pirklių laivą, prisišvartavusį į Gdansko uostą. Bažnyčia papuošta astronominiu XV a. laikrodžiu, pakilus 400 laiptelių į viršų, atsiveria dėmesio verta panorama.

Kitame laikotarpyje atsidursite apsilankę tik 2017-ųjų kovą miesto svečiams duris atvėrusį interaktyvųjį Antrojo pasaulinio karo muziejų arba Lenkijos laisvės istoriją pasakojantį Europos solidarumo centrą.

Gdanskas Dlugi Targ Ilgasis turgus

Dlugi Targ arba Ilgasis turgus atstoja pagrindinę miesto aikštę, kurios Gdanske nėra. Plačioje turistinėje gatvėje sutiksite ne tik miesto rotušę, bronzinį XVII a. Neptūno fontaną, bet visą eilę įmantrių viduramžiško stiliaus pastatų, būdingų jūrinio miesto peizažui. Panašiais spalvotais gotikos, baroko stiliaus namukais pasipuošusi Kopenhaga, Amsterdamas, Hamburgas (beje, geros lėktuvų bilietų kainos motyvuoja rinktis ir šias kryptis).

Norite pigiai nukeliauti į Gdanską? Mūsų pasiūlymus rasite čia.

Geteborgo uosto skulptūra

Kodėl Jums patiktų savaitgalis Švedijoje

Antras pagal dydį Švedijos miestas Geteborgas turi svarių argumentų, kad taptų tinkamu Jūsų savaitgalio kelionės pasirinkimu.

Didžiausiame Skandinavijos uostamiestyje (prekinių konteinerių čia iškraunama ir pakraunama daugiau nei kartu paėmus visus Švedijos jūrų uostus) yra 20 muziejų; keliautojus čia itin traukia Lisebergo atrakcionų parkas; mieste yra galimybė sudalyvauti dienos ture po Geteborgo archipelagą; galima pasižvalgyti senojoje miesto dalyje Hagoje.

Kodėl 2,8 mln. žmonių kasmet suplūsta į Lisebergo atrakcionų parką? Turbūt čia juos domina daugiau nei 30 skirtingų tipų pramogų nuo 90 km/h greitį išvystančių medinių kalnelių iki vieno ilgiausio pasaulyje pasivažinėjmo su pervertimais, nuo sukimosi devynviete vandeniu ir kriokliais keliaujančia valtimi iki AtmosFear stebėjimo bokšto, į kurį iš pradžių kylama, o paskui iš aukštai leidžiamasi žemyn.

AtmosFear atrakcionas Lisebergo parkas Geteborge

Mokslo centre Universeum atogrąžų miškas ir jo gyventojai, kabantys tiltai ir dinozaurai, milžiniški akvariumai su rykliais, interaktyvūs eksperimentai. Geteborgo Dailės muziejuje skandinaviško meno kolekcijos nuo XIV a. iki šių dienų. Ir žinoma, Volvo muziejus, pasakojantis Geteborge prasidėjusią šios automobilių markės istoriją.

Išsirinkite pigų skrydį, tyrinėkite Geteborgą!

Futurizmas vietoj viduramžių

Manote, kad Gdanske ir Geteborge apsilankyti gal ir būtų visai įdomu, tačiau dailus senamiestis, įdomus muziejus ar atrakcionai šįkart neatitinka Jūsų nuotaikos? Tuomet gal Jums patiktų modernusis Nyderlandų miestas Eindhovenas?

De Blob pastatas Eindhoveno mesto centre

Moderniuoju jis vadinamas dėl miestui didelės įtakos padariusios Philips elektronikos kompanijos susikūrimo ir sėkmingos gamybinės plėtros. Eindhovene galima aplankyti šio prekinio ženklo muziejų interaktyviai susipažinti su Philips produktais ir išradimais, sužaisti komandinį žaidimą aiškinantis LED lemputės veikimo principą, suprasti skutimosi kosmoso kapsulėje ypatumus.

Futuristinė miesto architektūra yra dar vienas aspektas, pagrindžiantis jo šiuolaikiškumą, pabrėžiantis moderno grožį. Dalį jo sukūrė garsusis italų architektas Massimiliano Fuksas.

Visi jo darbai puošia miesto centrą architekto suprojektuotoje Rugsėjo 18-tosios aikštėje (18 Septemberplein) stovi De Blob pastatas, išsiskiriantis neįprasta savo forma, dengta plieninių konstrukcijų ir stiklo pagrindu, aukštos La Piazza prekybos centro konstrukcijos tiesiogine to žodžio prasme iškelia pastatą į aukštesnį lygį, o raudonų užrašų eilės ant elektronikos parduotuvės Media Markt kūrinio, naktį sukuria jaukią atmosferą.

Kiti modernistiniai miesto elementai skraidančios lėkštės tipo Evoluon pastatas (mokslo ir technologijų muziejus), Šviesos bokštas (Light Tower), kurį Philips išbandė savo elektros lempučių trukmei išmatuoti, įdomus Vestedatoren bokštas ir Flying pins meno skulptūros, atvaizduojančios sustojusį krintančių boulingo kėglių momentą.

Flying pins skulptūros Eindhovene

Jei susidomėjote Eindhovenu, pigius skrydžius į šį miestą rasite čia.

Kartais geriausias savaitgalis būna namuose, poilsiaujant su gera knyga, įdomiu filmu ir skaniu maistu, tačiau ilgainiui toks poilsis nustos džiuginęs, tiesa? Kelionės, kelionės, kelionės (!) yra it stebuklas, vėl viduje pažadinantis įkvėpimą. Linkime Jums patirti, atrasti, džiaugtis ir apglėbti pasaulį visais įmanomais būdais! Žinokite, kad skrendu.lt Jūsų paslaugoms! 🙂